Коли вимикають електрику, на допомогу приходять сучасні технології. У випадку стабілізаційних відключень і зрозумілого графіку допомагають звичайні павербанки та мініелектростанції. Але їх періодично треба заряджати. Тож, якщо світло зникає на кілька діб, варто подбати про альтернативні джерела живлення. Генератори та сонячні батареї самі виробляють енергію і не залежать від стану електромережі. Вибір пристрою визначається потребами конкретної родини чи бізнесу. І в генераторів, і в панелей є свої особливості та плюси.
Переваги сонячних батарей
Зазвичай такі панелі встановлюють у приватних будинках, адже вони потребують певної площі. Крім того, важливо правильно розмістити пристрій, щоб на поверхню потрапляло якнайбільше сонячних променів. Втім, якщо площа й розташування дають змогу, можна робити це й у квартирах.
Переваги використання сонячних батарей вдома:
- це вигідно — ви не платите за енергію сонця та її перетворення в електричну;
- простота у використанні — панелі не потребують заправки паливом чи регулярного ремонту;
- екологічність — цей спосіб живлення не шкодить людині та навколишньому середовищу;
- безпечність — на відміну від генераторів, панелі не потребують систем відведення газів чи особливих правил використання;
- тиха робота;
- мобільність.
Єдиним недоліком сонячних батарей може бути їхня вартість. Якщо для вас це проблема, портативні зарядні електростанції коштують дешевше. Але якщо ви живете в теплому регіоні, вона досить швидко окуповується зниженням витрат на оплату комунальних рахунків.
Плюси та мінуси генераторів
Генератор — це справжня електростанція в мініатюрі. На відміну від сонячних панелей, йому необхідно паливо. Розрізняють такі різновиди генераторів:
- Бензинові — характеризуються ефективною роботою, відносною доступністю, невеликою вагою. Вони також легше запускаються за низьких температур та простіші в технічному обслуговуванні.
- Дизельні — дорожчі за бензинові, проте доступніші, тихіші та менше зношуються.
- Газові — їхніми перевагами є зникнення шкідливих продуктів згоряння, нижча собівартість енергії та легкий запуск після простою.
- Комбіновані — газово-бензинові, газово-дизельні.
Генератор допоможе в регіонах, де сонячні панелі неефективні через нестачу природного світла. Це ідеальне рішення для приватного будинку, кафе чи магазину.
Під час встановленні приладу важливо дотримуватися правил експлуатації та норм безпеки. Генератори не можна розміщувати в приміщеннях чи на балконах — тільки на відкритому повітрі. Мінімально безпечна відстань від дверей чи вікон становить 6 м.
Сонячні панелі чи генератор — вибір залежить від ваших потреб та можливостей. Обидва варіанти будуть по-своєму ефективні, якщо їх правильно підібрати. А найбільш зручно мати декілька різних джерел живлення на всі випадки життя.
Останні коментарі