Більшість систем відеоспостереження за замовчуванням включають відеоаналітику. Переконатися в цьому можете особисто, перейшовши за посиланням: https://dahua-technology.com.ua/videokamery/. І це спроба розробників підвищити ціну, а потреба користувачів підвищити ситуаційну обізнаність на об’єктах.
А це означає, що відеоспостереження – це не просто спостереження за об’єктом, а й повноцінний аналіз інформації. Але важливо розуміти, що функції відеоаналітики у відеоспостереженні можуть працювати гірше, якщо не будуть враховані правила встановлення.
За яким принципом працює відеоаналітика?
Загалом відеоаналітика – це штучний інтелект, який знаходиться всередині камери і здатний реагувати на певну інформацію з камер спостереження. Використовуються «нормальні» матеріали та порівнюються з поточними на базі програмного забезпечення. Тобто якщо отримана камерою інформація не відповідатиме нормі, значить, буде тривога.
Наприклад, за допомогою програмного забезпечення було встановлено, що на об’єкті немає руху. Але камера помітила рух, після чого сигнал відправляється власнику чи оператору. Розвиток технологій сприяв тому, що штучний інтелект тепер здатний відрізняти людину на території або навіть повз пролітає птах. Це робить подібне обладнання просто незамінним помічником.
Різновиди відеоаналітики
Усього можна виділити 3 основні різновиди відеоспостереження зі штучним інтелектом:
- Базова. Працює з урахуванням зміни частини зображення. Тобто, якщо група пікселів змінюватиме колір, це буде сприйнято як рух. Метод іноді хибно реагує.
- Розширена. Система вже шукає не просто пікселі, а форми, не змінюючи окремих пікселів, що значно знижуватиме рівень помилкових тривог.
- Аналіз із глибоким навчанням. Відбувається аналітика на базі нейронних мереж, що навчаються – інноваційна технологія, яка видаватиме максимальну точність в ефективності та роботі.
Перед тим, як встановити камери відеоспостереження на базі відеоаналітики, потрібно розуміти, з якою метою ви плануєте її використовувати. Для цього потрібно мати проект, а також орієнтуватися на 3 фактори, які б знизити ефективність системи.
Що потрібно враховувати перед монтажем?
Ефект метелика
Йдеться про оптичне спотворення – переміщення об’єктів до кута картинки. Це знижуватиме можливість ведення ідентифікації об’єктів системою. Це “хвороба” камер без широкого динамічного діапазону. Рекомендовано вибирати моделі з широким динамічним діапазоном і високою швидкістю затвора.
Пропускна здатність
Для ведення ефективної аналітики відео потрібна достатня пропускна спроможність та обчислювальні потужності для проведення аналізу. Матеріали відео не повинні уповільнювати роботу та наповнювати сховище за кілька хвилин чи годин, після чого з’являється ризик не записати справді щось важливе.
Висвітлення на об’єкті
Камери відеоспостереження здатні працювати виключно за певних умов освітлення. Ідеально, якщо буде інтегрована функція автоматичного переходу з денної зйомки в нічну. Якщо обладнання працює виключно вдень, тоді потрібно подбати про те, щоб унеможливити сильне світло картинки.
Очевидно, що система відеоспостереження із відеоаналітикою – це те, що необхідно на кожному об’єкті. Вам не потрібно буде завжди контролювати те, що відбувається на об’єкті, а достатньо лише реагувати на повідомлення з тривогою.
Останні коментарі