Автономність — чи не найбільша мрія більшості українців, зокрема, якщо йдеться про електропристрої. І реалізація цієї мрії не така вже недосяжна, як може здатися на перший погляд. Акумуляторні батареї різної потужності, які пропонує компанія 220Volt на сторінках свого інтернет-магазину https://220volt.com.ua/akkumulatornie-batarei, використовуються в різних сферах життя. Єдина проблема, з якою ви можете зіткнутися, — величезний асортимент. Проте зорієнтуватися допоможуть консультанти компанії, які підберуть потрібний товар згідно з вашими цілями. А ще — організують доставку не тільки по Києву й області, але й у будь-який куточок країни з вибраною вами службою доставки.
Класифікація акумуляторних батарей
Є кілька ознак, за якими розрізняють батареї. Залежно від конструкції акумулятори поділяють на такі:
- свинцево-кислотні;
- нікель-кадмієві;
- нікель-металогідридні;
- літій-іонні.
Завдяки доступності та порівняно низькій вартості виробництва найпопулярнішими були й залишаються акумулятори свинцево-кислотного типу. Їхня конструкція дуже проста: між свинцевими пластинами з різним зарядом знаходиться електроліт (сірчана кислота). Залежно від стану електроліту батареї поділяють на два види:
- Ті, які потребують обслуговування (Lead Acid). Це негерметичні пристрої, у яких необхідно контролювати рівень електроліту, стан пластин, доливати дистилят та кислоту.
- Герметичні моноблоки, або які не потребують обслуговування (VRLA — Valve Regulated Lead Acid). Як зрозуміло з назви, від користувача не вимагається майже нічого, хіба що стежити за зарядом, іноді перевіряти, чи не окислилися клеми. Такі батареї безпечні як для людини, так і для довкілля (у разі непорушності герметичності, коли строк експлуатації спливає, їх потрібно утилізувати, як і всі інші акумулятори).
Залежно від того, у якому стані знаходиться кислота, розрізняють батареї:
- з рідким електролітом — звичні моделі, які використовують у більшості автомобілів. Хоча вони досі популярні, єдиною перевагою, поряд із сучаснішими технологіями, є ціна;
- AGM. Між пластинами щільно прокладений пористий матеріал, просякнутий електролітом. У таких пристроях виключений ризик витікання рідини, до того ж вони порівняно з попередніми відмінно функціонують навіть при втраті заряду на 30–40 %, характеризуються низьким рівнем саморозряду (до 3 % за рік), а головне — не потребують обслуговування;
- GEL, або гелеві батареї, — рідина перетворена на гель, що забезпечує надійність, екологічність, довговічність, а з практичного боку — високий рівень циклів заряду-розряду. Єдиний недолік проти попередніх варіантів — висока вартість.
Крім того, акумулятори бувають:
- стартерні — підходять для звичайних автомобілів, їхнє призначення — запустити двигун;
- тягові — призначені для довготривалого, безперервного передавання струму різним механізмам, приладам; використовуються в електромобілях.
Свежие комментарии