Сумніви та комплекси можуть періодично терзати кожного. Причини можуть бути різні: від внутрішнього стану до зовнішньої критики. Коли губиться впевненість, всі справи сповільнюються, все починає валитися з рук. При цьому не завжди є можливість отримати підтримку та схвалення прямо зараз. Тоді потрібні дієві способи підвищити впевненість у собі.
Голову вище
Розправити плечі та високо підняти голову — ці поради відомі давно. Справді, з гордо піднятою головою все дається легше: ігри казино, складання іспитів та похід на важливий захід. Правильна постава одразу підвищує впевненість.
Можна ускладнити завдання, щоб максимально сконцентруватися на своїй поставі. Це може бути корисним, наприклад, перед публічним виступом або важливою зустріччю:
- максимально вирівняйте спину;
- потягніть лопатки вниз та назад;
- підніміть підборіддя;
- подивіться вгору та вперед;
Виконуючи вправи проти сутулості регулярно, ви покращите поставу і станете впевненішим у собі.
Уповільнюйтесь
Швидкий темп мови та метушливі рухи видають вашу нервозність. Коли хочете продемонструвати впевненість у собі, сповільнюйтесь. Рухайтеся і говоріть повільніше. Навіть якщо спочатку вам здаватиметься, що це надто повільно. З боку ви справлятимете враження впевненої в собі, спокійної людини. Ввівши таке уповільнення у звичку, ви підвищите самооцінку та самовпевненість.
Посміхайтесь
Навіть якщо ситуація не сприяє гарному настрою, її можна підняти, посміхнувшись. Щирі, відкриті люди більше подобаються оточуючим, схильні до себе. А посмішка — одна з ознак відкритості. Намагайтеся підняти куточки губ, надаючи обличчю приємного виразу. Поступово це увійде до звички і ви зможете керувати своїм станом, повертаючи собі гарний настрій.
Дивіться у вічі
Люди, що працюють онлайн, починають рідше спілкуватися наживо. Поступово вони втрачають комунікативні навички. Спілкуючись онлайн, ми дивимося на монітори, а не на реального співрозмовника. Тому використовуйте кожну нагоду поговорити:
- у кафе з офіціантом;
- з продавцем у магазині;
- з випадковим супутником у транспорті.
При цьому обов’язково дивіться людям у вічі. Не відводьте погляд, навіть якщо періодично почуваєтеся ніяково. Сором’язливим людям складно дивитися співрозмовникам у вічі, цю звичку потрібно тренувати. Краще робити це з тими людьми, які не мають впливу на вас. Тренуючись не відводити погляд, ви підвищуєте впевненість у собі.
Моргати при цьому можна, а ще краще посміхатися. Тоді співрозмовник не відчуватиме тиску. Інші люди теж часто нервують, коли їм доводиться дивитися прямо у вічі, тому намагайтеся зберігати контакт.
Робіть перший крок
Усі мають якісь сумніви. Ви можете сумніватися у собі, своєму успіху. Але не треба на цьому зосереджуватися. Все, що хочеться зробити, сказати потрібно робити швидко. Наприклад, перебуваючи на заході, першим представляйтесь незнайомим людям. Вас ніхто не буде вважати нав’язливим. Навпаки, сприйматимуть, як людину впевнену у собі та відкриту.
Свежие комментарии