Цю страву можна вважати класикою кулінарного жанру. Зазвичай оселедець під шубою обов’язково присутній на будь-якому святковому столі, адже без нього просто неможливо уявити жодного застілля. Страва використовується як ідеальна холодна закуска, і разом з тим, найчастіше сприймається як рибно-овочевий салат. Вона буде доречною не лише на святковому столі, але й у повсякденні, а також під час дружніх посиденьок.
Коли почали готувати цей салат?
Варто зазначити, що надзвичайно великою популярності оселедець під шубою набув в часи колишнього Союзу. Це стало можливим, завдяки нескладності приготування страви та дешевизні основних продуктів. Адже картопля, буряк, морква, цибуля зазвичай є у кожній оселі, де готуються домашні страви. Особливої вишуканості надавав майонез.
Росіяни вважають, що автором рецепту був кухар Аристослав Прокопцев, який працював в одному з московських ресторанів підприємця Анастаса Богомілова. Він придумав цей салат, щоб хоч якось вгамувати кулінарним шляхом безлад революційного пролетаріату, який збирався у шинках для дебатів, що переростали у безмежні п’янки. При цьому, за задумкою кухаря, кожен компонент страви мав свою символіку:
- буряк – червона армія;
- картопля, цибуля, морква – селяни;
- оселедець – революціонери;
- майонез – представники буржуазії.
Проте, насправді ця страва появилася на столах європейців значно раніше. В 19 столітті в містах Німеччини та Скандинавії готувалися так звані оселедцеві салати.
Виявляється, салат цей придумали набагато раніше. Ще у 19 столітті у кулінарних книгах Скандинавії та Північної Німеччини можна знайти рецепти страв із тим самим набором інгредієнтів. Їх називали “оселедцевими салатами” – Sillsallad, Sildesalat чи Heringssalat. Подібний рецепт можна знайти і в кулінарній книзі Англії 1845 року видання. Відповідно до нього, тоненько нарізані шматочки норвезького оселедця треба було вкладати тонким шаром, а зверху класти буряк, картоплю, солоний огірок.
Як подається салат
Рецепти оселедця під шубою з кожним роком стають все більш різноманітними. Кухарі намагаються додавати нові інгредієнти або ж міняють співвідношення традиційних. Незмінним залишається оригінальне поєднання солодкуватого та солоного смаку червоного буряка та смачної риби.
Зазвичай подача салату здійснюється у великій тарелі. Інколи суміш відварених овочів загортають у риб’яче філе і пропонують гостям як порційні рулетики. Деякі господині готують салат «навпаки», розміщуючи шар оселедця зверху овочів.
Свежие комментарии