Сучасні любителі туризму сильно відрізняються від тих, що були ще 20 років тому. Якщо раніше більшість була змушена подорожувати виключно на своїх двох, тягнучи все спорядження на собі, то тепер з’явилися досить доступні та вантажопідйомні автомобілі. Ще й із заходу почала поступово просочуватися культура кемпінгів. Тобто – організованих таборів для автотуристів.
Особливості кемпінгу та спорядження для нього
Якщо звичайний турист змушений у поході покладатися виключно на свою вантажопідйомність, то любитель кемпінгу може просто покласти потрібні йому речі у своє авто. Саме це і визначає основні особливості кемпінгового спорядження – воно відносно легке, розбірне/складане, міцне та таке, що забезпечує досить високий рівень комфорту.
Візьмемо, наприклад, кемпінгові намети. Якщо у звичайному туристичному наметі добре якщо поміститься 4 особи, то в кемпінговому й 8 – не межа. Плюс практично завжди в ньому можна стояти в повний зріст, ще й місця трохи зверху залишиться. І це без втрат легкості, провітрюваності, міцності, захисту від дощу та вітру. Ціна цьому – набагато більші габарити та вага, але якщо все це просто лежить у багажнику автомобіля, то чому б і ні? Так само і з рештою кемпінгового спорядження. До списку якого, до речі, входять такі речі.
Ліжка
Тим, хто не може нормально спати навіть у дуже м’якому спальнику з кількома карематами знизу, це однозначно сподобається. Так, це складана конструкція. Так, повноцінного м’якого матраца в ній немає. По суті це щось типу просунутої розкладачки. Тільки міцніше, легше, зручніше та сучасніше.
Столи
Звичайним туристам доводиться імпровізувати, щоб отримати плоску поверхню, на якій можна готувати або розміщувати кухонне приладдя. Любителі кемпінгу просто беруть із собою складані столи. Легкі, міцні, місткі настільки, щоб на них можна було туристичну пічку ставити. Альтернатива – столи для кемпінгу, що складаються у валізу. Це дуже компактна конструкція, яка в складеному стані займає дуже мало місця, а в розкладеному дає стіл і кілька місць для сидіння. Тягати її з собою – не варіант, але в багажнику для неї місце знайдеться завжди.
Стільці
Це не звичайні складані табуретки, а повноцінні крісла – з регульованою спинкою, підлокітниками, протиковзкими накладками на ніжках, вбудованими ящиками та іншими корисними доповненнями. Зрозуміло, всі ці переваги мають тільки стільці для кемпінгу із середньої та верхньої цінових категорій. Але комфорт того вартий, чи не так? Куди приємніше сидіти з підтримкою спини, ніж на колоді, підклавши по собі шматок каремату.
Каремати
Або туристичні килимки. Звичайні туристи їх також використовують, але любителі кемпінгу можуть брати із собою набагато більше карематів. Плюс не тільки найпростіших, а й складніших, наприклад, надувні варіанти.
Подушки
Деякі добрі спальники за умовчанням мають потовщення в районі голови, але цього майже завжди мало. А на кемпінг ви можете взяти з собою подушку потрібної жорсткості, тому ваш сон буде значно комфортнішим.
Туристичні пічки
Прекрасна заміна традиційного багаття. Більш ефективна та безпечна з погляду пожеж. Але так, для таких печей доведеться брати із собою запаси палива. Зазвичай – пропан чи якийсь інший газ. Штука вкрай корисна і багатофункціональна – навіть як гриль може використовуватися. Один мінус – важка. Тож – лише для любителів кемпінгу зі своїми автомобілями.
Набори посуду
Кемпінг – це насамперед певний рівень комфорту. У тому числі й у процесі вживання їжі. Так що можете сміливо забути про одноразові тарілки та пластикові виделки. Ви зможете навіть традиційний посуд із собою брати, якщо використовуватимете його акуратно. Але найкраще – повноцінні туристичні набори. Вони і міцні, і досить зручні і, по-своєму, красиві.
Термоси
У нас все ще туристичний табір, так що готувати їжу та нагрівати воду простим клацанням чайника або мікрохвильової печі не вийде. Тому вкрай корисно брати із собою термоси та термоконтейнери – так у вас під рукою завжди буде і гаряча їжа, і смачна кава, і все, що вам знадобиться.
Придбання
Як бачите, кемпінгові товари досить різноманітні та корисні. Ось тільки де його шукати? Можна, звичайно, купувати продукцію іменитих західних брендів – в Україні їхні представництва є. А можна звернути увагу і на вітчизняного виробника, наприклад Skif Outdoor.
Продукція цієї компанії практично не поступається як за якістю, так і за дизайном, західними зразками, зате коштує значно менше. Плюс немає проблем з доставкою, сервісним обслуговуванням, ремонтом та придбанням різних деталей та доповнень. Отже, якщо ви плануєте серйозно займатися кемпінгом – обов’язково відвідайте інтернет-магазин Skif Outdoor. Там ви знайдете все, що вам знадобиться для гарного відпочинку.
Свежие комментарии