Займатися англійською мовою може навіть дитина 1,5-2 років. Звісно, в ігровій та доступній формі. Але найчастіше мовні курси пропонуються школярам. Психологи вважають, що найбільш чутливий до навчання іноземної мови вік – це близько 7-9 років. Займатися раніше можна, але час на засвоєння відповідного обсягу знань буде більшим. А школяр, якому сподобається нова мова, буде швидко засвоювати матеріал.
Вікові особливості
Набувати досвід потрібно у всьому, будь то гральні автомати онлайн на гроші чи вивчення англійської. Але всьому свій час. Отже, заняття матимуть ефект, якщо батьки будуть знати вікові особливості дітей:
- До 1-1,5 року дитині не потрібна іноземна мова, адже малеча освоює навколишній світ і шукає в ньому своє місце.
- Із 2 до 3 років дитина відділяється від мами та стверджує своє «я». Заняття в цей період ускладнюватимуть відмови, спалахи обурення.
- У 4-5 років малеча починає прагнути знань, але це, як правило, предметна та пізнавальна складова. У дитини виникає фантазія, починається рольова гра.
- У 6-9 років дитина готова до навчання та засвоєння нових знань. При правильному підході вона буде вчитися та швидко запам’ятовувати нову мову.
Не слід змушувати дитину вчитися, якщо вона того не хоче. Насильство призведе до бунту та неприйнятності тих знань, що їх прагнуть донести батьки чи педагог. Простими словами, результат буде протилежним.
Як правильно навчати
Молодший школяр вже досить самостійний, щоб відповідально готуватися до занять, витримувати тривалі пояснення, утримувати свою увагу. Саме можливість зосереджено займатися і, звісно, інтерес, призводять до позитивних ефектів. Не останнє значення має конкурентне середовище: хто вміє краще та більше. Дитина буде прагнути конкурувати, стати кращою, що напевно піде на користь.
Згодом малюк стане підлітком і почне скидати ідеали батьків, шукаючи власні. У цей період йому особливо важливо, чим займаються та цікавляться однолітки. Батькам слід постаратися сформувати навколо дитини таке оточення, щоб вона теж захотіла вчитися, досягати, прагнути.
Грамотна підтримка викладачів, довірчі та комфортні стосунки у невеликих групах допоможуть взяти від занять все найкраще у кожному віковому періоді. Головне правило: будь-яка діяльність має подобатися, і над цим слід серйозно працювати у першу чергу педагогам.
Свежие комментарии