Стрес – періодичний або хронічний – небезпечний стан, від якого ушкоджується область кори мозку, що відповідає за поведінку та емоції. Людині, яка перебуває в стресі, важко позбавитися негативних відчуттів. Усе, що трапляється на роботі або в особистому житті, викликає тривогу, навіть паніку. Відчуваючи депресію, людина поступово вигоряє – емоційно, професійно, фізично. Якщо ви живете у стресі, вам слід терміново виходити з цього стану, відновивши душевний баланс. Спробуйте зробити це самостійно, скористувавшись кількома перевіреними методами.
Спосіб перший: перехід на іншу діяльність
Якщо вас накрила хвиля негативних відчуттів, постарайтеся себе заспокоїти. Звісно, до цього треба прикласти великих зусиль, що неможливо без сили волі та самоконтролю. Їх треба розвивати, але в екстреному випадку можна відволіктися кількома способами. Наприклад, зайти в казино та запустити ігрові автомати, відправитися на прогулянку в приємне місце, почитати книгу, подивитися цікавий фільм, зайнятися домашніми справами тощо. Якщо ви на роботі, виконуйте прості завдання, що відволікають від тривожних думок.
Спосіб другий: не накручувати себе
Організм людини, яка перебуває у стресі, виробляє гормон під назвою кортизол. У помірній концентрації він корисний, але надмірна кількість може призвести до депресивного стану. Кортизол може вироблятися навіть від негативних думок, тому не слід себе накручувати, адже від цього буде лише гірше. Простого відпочинку вдома перед телевізором недостатньо для зниження стресу. Важливо позбутися переживань, переключивши думки на щось інше, приємне.
Спосіб третій: активувати розум
Як тільки вдасться впоратися зі своїми емоціями, слід спробувати мислити раціонально, використовуючи такі методи:
- Правильне харчування. Слід відмовитися від солодощів, жирної та гострої їжі та споживати рівно стільки калорій, скільки необхідно для здоров’я організму.
- Навчання. Щоб мозок не нудьгував, слід задіяти його для самовдосконалення. Наприклад, проходити цікаві курси, дивитися вебінари, вивчати іноземну мову тощо.
- Легке фізичне навантаження – пробіжка, зарядка. При цьому важливо, щоб було бажання зайнятися спортом.
Важливо! Виснажливі вправи та тренування можуть призвести до протилежного ефекту, тобто погіршити стан.
Спосіб четвертий: задоволення від життя
Коли стресовий стан стає затяжним, нічого не хочеться робити, навіть займатися справами, що раніше були найулюбленішими. Людині, яка перебуває у вкрай негативному настрої, слід вийти з нього якнайшвидше. Тобто самостійно викликати в себе бажання зробити щось приємне. Згадайте, що саме приносить вам задоволення. Це може бути відпочинок на природі, прогулянка, цікавий фільм тощо. Тут головне – приступити до справи, і настрій поступово покращиться.
Отже, самостійно позбавитися стресу можливо. Якщо не вдасться зробити це повністю, то напевно можна зробити так, щоб цей негативний стан завдавав якомога менше шкоди.
Свежие комментарии