Якісні металопластикові вікна за своїми властивостями значно перевершують класичні дерев’яні. Якщо їх правильно встановити, то вони будуть служити вам десятиліттями, надійно захищаючи від втрат тепла, протягів, міського шуму, пилу і конденсату. Перед тим як замовити металопластикові вікна, вам потрібно розібратися в їх особливостях, характеристиках та нюансах, щоб не переплачувати за непотрібні функції.
Існує кілька міфів, які ходять серед населення з приводу пластикових конструкцій. Розгляньмо їх, щоб ви могли зробити правильний вибір. Не варто думати, що якщо замовити багатокамерні вікна, то вони будуть кращі, ніж однокамерні. Згодом стулка може провиснути, і конструкція втратить свою герметичність. Та й різниця в ціні між стандартним однокамерним та трикамерним склопакетом може складати 50%. Тому треба розуміти, чи потрібні вам такі конструкції, щоб марно не витрачати кошти на них.
Міф 1: пластикові вікна «не дихають»
Дерев’яні вікна активно пропускають повітря внаслідок того, що зробити їх герметичними досить складно. Вони поступово розсихаються, в них з’являються щілини та отвори. В металопластикових вікнах подібного ефекту немає. Але все ж вони не на 100% герметичні. Повітря проходить:
- Між ущільнювачем і профілем.
- Через шви по периметру рами.
Додатково в конструкцію можна вбудувати вентиляційний механізм. Зазвичай він розташовується у верхній частині стулки. Тому у вашому приміщенні ніколи не буде задушно. Просто у ньому будуть відсутні протяги, а тепловтрати зведуться до мінімуму. Відповідно, домогтися 100% шумоізоляції теж не вдасться. Але той же двокамерний склопакет дозволить вам не чути шум від автомобілів, мотоциклів або гучних компаній у дворі.
Міф 2: пластик — шкідливий
Ця думка виникла через те, що металопластикове вікно робиться з полімерного матеріалу. Але він повністю нейтральний, не має неприємного запаху, не виділяє канцерогенів або інших шкідливих речовин. Той же ПВХ використовують для створення харчових місткостей, упакування їжі та ін.
Металопластикові вікна більш екологічні, ніж традиційні. Так, дерево — натуральний матеріал, але його кожні 5–7 років покривають фарбами та лаками, які не назвеш безпечними. Крім того, ПВХ погано підтримує горіння і має самозатухаючі властивості на відміну від дерева. Тому не варто переживати: сміливо замовляйте металопластик.
Міф 3: чим товще — тим краще
Все добре в міру. Якщо ви живете в місцевості, де взимку температура не знижується нижче -10 градусів, а за вікном немає постійного вуличного шуму, то вам цілком вистачить однокамерного склопакета. Двокамерні слід ставити там, де взимку температура досягає -30 або поруч проходить траса. Трикамерні в більшості випадків — надлишкові.
Така ж ситуація і з кількістю камер в профілі. Існують 3-, 5-, 7-камерні моделі. Не треба переплачувати за зайве — запитайте у менеджера, якого профілю буде достатньо у вашому випадку.
Як правильно замовити
Щоб придбати якісні металопластикові вікна, вам достатньо звернутися в хорошу компанію, яка займається їх виготовленням та монтажем. Враховуйте, що правильна установка дуже важлива. Якщо допустити помилки, то скло буде покриватися конденсатом, рама — промерзати та ін.
Оптимальним варіантом вважаються вікна від компанії Luvin. Фахівці самі приїдуть до вас, щоб зняти заміри, дадуть потрібні консультації, виготовлять конструкції та змонтують їх з урахуванням всіх чинних будівельних нормативів. Також вони приберуть будівельне сміття, яке залишиться після заміни, встановлять підвіконня і відлив, розкажуть, як правильно експлуатувати вікна, і дадуть відповідь на всі наявні запитання.
Останні коментарі