Іноді, після запуску будь-якої програми прання, користувачі виявляють, що з-під дверцят люка назовні просочується вода. Навіть якщо води, що витікає небагато, необхідно зупинити прання, перекрити вентиль подачі води, знеструмити апарат, вимкнувши вилку шнура з електророзетки, злити воду і усунути неполадки з пральною машиною. Для цього рекомендуємо викликати майстра зі Львівського сервіс-центру nadomu.lviv.ua які займаються ремонтом пралок або спробувати впоратися з проблемою самостійно.
Можливі причини протікання води з пральної машини
Не завжди винуватцем появи води під дверцятами пралки є вузол завантаження білизни. Досить часто вода, під час наповнення баку, через засмічення в системі наливу, проникає назовні через лоток-кювету, самопливом потрапляє на верхній край люку і, обтікаючи його, скапує з нижньої частини дверцят. Тому, перш ніж заглиблюватися в пошуки поломки, необхідно уважно оглянути пральну машину і знайти джерело протікання.
Причинами чому тече вода з пральної машини в районі завантажувального люка найчастіше стають:
- нещільне прилягання дверки через пошкодження петльового механізму або утворення вапняного нальоту на внутрішніх поверхнях люку;
- протирання або розрив поверхні ущільнювальної манжети дверей;
- поломка механізму фіксації замка;
- пошкодження оглядового скла (трапляється дуже рідко).
Розглянемо ці причини докладніше.
Нещільність дверей як причина протікання
Причини нещільного прилягання дверцят до манжети зазвичай “діагностуються” візуально. Найчастіше до таких проблем призводять:
- Шар вапняного нальоту або якісь забруднення, що утворилися через висихання відпрацьованої рідини. Ці причини легше запобігти, ніж потім усувати. Тому після кожного прання потрібно протерти внутрішні поверхні дверцят і манжету м’якою серветкою і залишити її відкритою для просихання “нутрощів” прання. Якщо наліт вже утворився, його можна усунути промивши поверхню дверцят миючим засобом, а у разі сильного засмічення – використовують дрібний наждачний папір.
- Пошкоджений петльовий механізм дверей. У цьому випадку нещільність дверей пральної машини утворюється через перекос люку. Причиною поломки петлі найчастіше є випадкове натискання на дверцята або розвішування на них важких речей. Щоб замінити петлю, необхідно викрутити шурупи, що утримують її на корпусі пралки. Від’єднати пошкоджену петлю від дверцят (може знадобитися розбирання дверей). Для цього достатньо відкрутити шурупи по периметру пластикового обідка. Після завершення розбирання встановлюють нову петлю і закріплюють її шурупами, спочатку на самих дверях, а потім на корпусі пралки.
Після усунення нещільного прилягання необхідно перевірити вузол завантаження білизни на герметичність, запустивши тестове прання без речей на короткій програмі.
Несправність замка дверцят
Зазвичай дверцята машинки пропускають воду із-за зносу або поломки язичка замка або виконавчої частини блокуючого пристрою. При цьому сам модуль блокування дверцят люку працює, тому що при його поломці прання не запуститься.
Перевірка замка дверцят
Для діагностики поломки замка необхідно уважно оглянути гачок, який потрапляє в паз замка і повинен блокуватися. Якщо на ньому видно сліди зношування або тріщини, його потрібно замінити. Іноді винуватцем поломки може стати і модуль блокування люка через деформацію блокуючого пристрою.
Ремонт замка дверцят
Якщо на гачку виявлено вироблення або інші дефекти, його потрібно замінити на новий, підібравши потрібну деталь по моделі пралки. Термоелектричний модуль блокування також не ремонтується і знадобиться встановлення нової деталі. Щоб його зняти, знадобиться частково демонтувати манжету-ущільнювач і через отвір, що утворився, викрутити болти кріплення. Після цього від’єднують дроти та виймають несправну деталь.
Пошкодження прокладки: симптоми і рішення
Мягка манжета забезпечує щільне прилягання дверцят до корпусу машини. Пошкодження прокладки пральної машини призводить до витікання рідини з баку назовні. При цьому діагностувати проблему можна по слідах патьоків від дверцят люка по передній стінці машинки вниз. Причинами виходу ущільнювача з ладу найчастіше є:
- втрата первісних характеристик матеріалу з якого зроблена манжета. Вона стає жорсткою і на ній з’являються тріщини. Цей процес прискорюють хімічні засоби, які постійно використовуються при пранні, і грибок, що виникає від постійної вологості в барабані;
- неправильне закладання білизни. При цьому її елементи потрапляють між корпусом та дверцятами люка і рвуть манжету;
- проколювання гострими предметами, які із-зі недогляду користувача потрапили з речами в барабан.
Якщо ви виявили дефекти на манжеті, її краще відразу замінити. Як тимчасовий вихід – заклеювання місця пориву чи надрізу спеціальним клеєм. При цьому пошкоджену ділянку розвертають до верхньої частини люка, де немає води.
Як замінити ущільнювач пральної машини?
Перш ніж знімати манжету необхідно знеструмити пралку та відключити від зовнішніх комунікацій. Заміна ущільнювача пральної машини виконується в наступній послідовності:
- Відкрийте дверцята люка та відігніть ущільнювач.
- Знайдіть у складці металевий або пластиковий хомут, який притискає манжету до корпусу.
- Демонтуйте його, підчепивши плоскою викруткою.
- Зніміть передню стінку машини, попередньо демонтувавши верхню кришку та панель з елементами керування.
- Послабивши кріплення хомута, що притискає манжету до бака, зніміть гумовий ущільнювач.
- Очистіть простір, що звільнився, від бруду.
- Встановіть нову манжету та зберіть апарат у зворотній послідовності.
Після збирання підключіть пральну машину до комунікацій та запустіть тестове прання без завантаження речей. Якщо підтікання не виявилися і всі операції машинка виконує як треба – ви успішно впоралися з цим завданням. Але проконсультуватися зайвим не буде, адже якщо щось у процесі ремонту піде не так, відремонтувати пральну машинку буде набагато важче, тому сміливо можна дзвонити майстрам з сервісного центру https://nadomu.lviv.ua/remont-pralnyh-mashyn-na-domu/ з ремонту пральних машин.
Останні коментарі