Виробники тротуарної плитки гарантують строк експлуатації не менше 10 років, і 25 років дають на бруківку, проте часто можна побачити як перша ж зима стає останньою, і виною тому є не якість продукції, а неправильний догляд та ігнорування порад виробника.
Тож в даній статті ми розглянемо яким має бути правильний догляд за бруківкою та тротуарною плиткою, аби покриття слугувало якомога довше та радувало своїм бездоганним виглядом.
Очищення бруківки
Регулярно очищати як бруківку, так і тротуарну плитку, не тільки можна, а й життєво необхідно, видаляючи бруд та органічні частки за рахунок підмітання щіткою з довгим ворсом, виконаної з натурального волосу, чи полімерних матеріалів. Таке очищення є абсолютно прийнятним, безпечним, воно регулює кількість піску між плитками, сприяє ущільненню, підтриманню належного стану та вигляду, а ще таке ручне прибирання допомагає вчасно виявляти проблеми та оперативно їх вирішувати.
Неприйнятним вважається наявність на поверхні відсіву, щебню, і особливо, рух автотранспорту по абразивних частках, адже саме так формуються зколи та інші пошкодження поверхні, що не тільки погіршують експлуатаційні якості бруківки, а й сприяють її подальшому руйнуванню.
Окрім абразивних часток, неприйнятним для бруківки є:
- Використання солі для видалення обледеніння взимку
- Використання гострих інструментів, що можуть призвести до пошкодження поверхні
- Надмірне використання хімічних засобів для очищення поверхні чи розтавання снігу
Якщо гострі інструменти буквально врізаються в поверхню плитки чи бруківки, залишаючи сліди назавжди, то сіль і хімічні речовини активно сприяють корозії і руйнації, хоча у невеликих дозах хімічні речовини можуть дійсно стати справжній спасінням у очищенні, особливо, якщо мова йде про плями від фарби чи олії. А ось найкращою і безпечною профілактикою від обледеніння є вчасне підмітання, хоча, звичайно, природа має свої примхи, і підлаштуватися під них не завжди є можливим.
Додатковий захист
Те, що залежить від людини та її діяльності – можна регулювати та облаштувати певним чином, а ось природні явища, такі як погода та температура – облаштувати неможливо. Тому варто дослухатися до порад професіоналів та не нехтувати простими порадами:
- Засоби захисту: спеціальні засоби для захисту поверхні бруківки та тротуарної плитки, такі як, наприклад, Ozon Protect рекомендується наносити одразу після монтажу, та дати їй повністю висохнути перед введенням в експлуатацію. Така обробка ущільнить поверхню, полегшить догляд за бруківкою та зменшить зовнішній негативний вплив на неї, мова йде як про механічний вплив, так і про атмосферні явища.
- Щорічний ремонт: видалення пошкоджених елементів, їх заміна новими, чищення від складних забруднень, ліквідація просідання та поновлення підложки та швів між плитками.
- Глибока чистка за допомогою апаратів високого тиску: таке очищення не рекомендується проводити дуже часто, проте саме воно гарантує повне відновлення естетичних показників бруківки, особливо якщо вона зазнає постійного впливу дощових та стічних вод, пилу та бруду, має значні відкладення моху та пилу у швах тощо. Кругова насадка та апарат глибокого тиску дозволяє не тільки повністю позбавитися забруднень, а й зменшити тиск на елементи бруківки та змити сольові та кальцієві відкладення, з якими бруківка виглядає зношеною.
Довіряйте професійному догляду та справжній якості від надійного виробника, і нехай Ваша бруківка служить якомога довше.
Останні коментарі