Природний газ є одним із найцінніших енергетичних ресурсів, адже завдяки йому у наші приміщення, чи то домівка, чи то офіс, надходять взимку тепло і гаряча вода. Але на багатьох підприємствах блакитне паливо безпосередньо впливає на технологічні процеси.
Для таких компаній питання постачання природного газу є ключовим чинником функціонування та енергетичної безпеки.
Особливості бізнес-процесів
Постачання блакитного палива регулюється на законодавчому рівні. Серед директив, на які треба спиратися в роботі, є Закон України про ринок природного газу, і Правила його постачання. Також треба орієнтуватися на окремі пункти Цивільного і Громадянського кодексів України. Між Споживачем і Оператором ГТС має бути укладений договір транспортування природного газу. В ньому визначаються обсяги ресурсу, умови надання послуги та інші аспекти, які мають значення у взаємодії між учасниками ринку.
Основними вимогами Правил, на які варто звертати увагу під час укладання угоди, є таке:
- Підключення до газорозподільної і газотранспортної системи має відбуватися в точках виходу газотранспортної системи.
- Оператор ГТС і Постачальник природного газу є незалежними юридичними особами, тому останній не бере участі в ділових відносинах між Оператором і Споживачем. Останній несе витрати, що пов’язані з підключенням його об’єктів до газотранспортної і газорозподільчої систем.
- Споживач має замовити ресурс відповідно до очікуваних обсягів споживання.
- Кожній точці комерційного споживання має бути присвоєний окремий EIC-код.
- Коригування планових обсягів постачання або споживання відбувається у порядку проведення процедури реномінації.
Акт про розподілений або протранспортований ресурс надається постачальнику кожного 5-го числа місяці, наступного за розрахунковим. Цей документ, своєю чергою, укладається між Споживачем і Оператором, відповідно до Кодексу ГТС/ГРМ.
Що потрібно врахувати під час підготовки документа
Договір про Постачання природного газу між споживачем і постачальником має містити:
- Дату і місце укладання угоди.
- Найменування компанії Споживача, її реквізити та EIC-коди.
- Найменування Постачальника.
- П. І. Б. осіб, що представляють сторони.
- Предмет договору. Відповідно до нього Постачальник зобов’язується поставити споживачеві необхідні обсяги ресурсу.
- Найменування Оператора ГРМ/ГТС, з яким укладена угода.
- Обсяги постачання природного газу в розрізі точок комерційного споживання за рік, місяць, добу. З огляду на це плануються режими постачання (споживання).
- Ціну, яка обговорюється індивідуально.
- Порядок та строки розрахунків, а також звіряння відомостей про спожитий ресурс.
Дуже важливо передбачати, розробити і відобразити механізм коригування обсягів блакитного палива, що були замовлені раніше.
Загальні рекомендації
Кожне підприємство має діяти відповідно до Правил постачання природного газу. Щоб споживач не мав проблем, потрібно вибирати компанію, яка їх дотримується. До таких належить «ТЕПЛА». Вона працює на ринку з 2015 року, і вже має статус одного з найбільших в Україні постачальників енергоресурсів. Питання енергетичної безпеки їй довірили такі великі компанії, як:
- «Сільпо»;
- «Клуб Сиру»;
- «Оболонь»;
- «Верес» та ін.
Головною перевагою є те, що команда «ТЕПЛА» намагається для своїх клієнтів, незалежно від їхніх масштабів і статусу, створити комфортні умови. Ціна ресурсу обговорюється індивідуально, адже вона є надчутливою до ситуації на ринку. Рішення щодо неї залежить від характеру діяльності підприємства, його особливостей, бюджету тощо.
Вам потрібно заповнити онлайн-заявку, залишити контактні дані і чекати, коли менеджер вийде з вами на зв’язок. Договір на постачання природного газу складається після узгодження деталей. До ваших послуг надається персональний менеджер, який перебуватиме з вами на зв’язку в режимі 24/7 й допомагатиме у розв’язанні нагальних питань.
Останні коментарі