Споживче кредитування стає відмінним способом вирішення тимчасових фінансових проблем. Проте не всі користувачі розуміють важливість помірного навантаження на свій бюджет. Якщо брати в борг більше, ніж 30% від загального доходу, виникає ризик стати боржником МФО. Навіть такі вигідні послуги, як мікропозика під 0 відсотків, можуть стати проблемними. Проте позбутися боргів можливо, варто лише скористатися порадами експертів.
5 способів подолання кредитної заборгованості
Сучасні люди постійно хвилюються про свій дохід. Яка ситуація не спіткала б позичальника, рано чи пізно все одно доведеться повернути кошти. При виникненні заборгованості не варто уникати спілкування з представником фінансової організації.
Найчастіше вибратися з боргової ями допоможе використання кількох перевірених методів.
- Пролонгація кредиту. Позичальнику потрібно буде сплатити нараховані за кредитом відсотки, а погашення тіла кредиту буде відкладене на певний період. Таким чином можна уникнути статусу боржника та зберегти позитивну кредитну історію.
- Реструктуризація боргу. Це збільшення строку кредиту, що дозволяє зменшити розмір щомісячного внеску. Борг доведеться віддавати довше, проте не буде утворюватися заборгованість за платежами.
- Перекредитування. Фінансова установа виділяє клієнту кошти під відсоток на закриття всіх мікрокредитів. Таким чином доведеться сплачувати лише один кредит на більш вигідних умовах.
- Кредитні канікули. Вигідна пропозиція від різних кредитних компаній. Відповідно до неї клієнт звільняється від сплати позики на певний період. Умови можуть відрізнятися залежно від кредитора.
- Оголошення банкрутства. До такого рішення фізичні особи вдаються нечасто. Зазвичай процедуру використовують, якщо сума боргу перевищує мінімальну заробітну плату у 30 разів.
Як жити без боргів: поради на кожен день
Щоб людині вистачало грошей на повсякденні потреби, важливий не лише розмір доходу, а й вміння використовувати кошти. Використовуючи прості правила, вдасться заощаджувати та запобігати появі боргів.
- Ведення обліку доходів та витрат.
- «Ні» спонтанним покупкам, відмова від участі в розпродажах.
- Відмова (або мінімізація) шкідливих звичок.
- Більше піших прогулянок замість використання громадського транспорту.
- Покупка продуктів за списком, слідкування за акціями та знижками у магазинах.
Останні коментарі