Ні для кого не секрет, що будь-яка державна установа починається з черги, в яку можна і не потрапити за умови попиту на певну послугу. Наступний пункт – це строки виконання, адже більша частина питань, за якими ми звертаємось до нотаріуса чи юриста – це нагальне питання, яке важко передбачити заздалегідь, тобто таке, що вимагає якнайшвидшого вирішення, і тут звернення до державного нотаріуса знову може мати під собою підводні камені, адже як строк звернення, так і термін оформлення документів може бути досить довгим.
Стосовно компетенцій, у суспільстві сталою є думка, ніби тільки державний нотаріус має право оформлювати цілу низку документів, однак дана монополія вже давно була відмінена відповідним Законом України, тому, на сьогоднішній день, абсолютно будь-яка нотаріальна послуга може бути надана як приватним, так і державним нотаріусом, як правило, за фіксованою ціною. Тому кожен українець в праві самостійно вирішувати, до якого нотаріуса звернутися, проте, економія часу та інших ресурсів очевидна, і чаші терезів неупередженої Феміди явно схиляється в сторону приватної практики, проте, і індивідуальні людські якості, навіть у сфері юриспруденції, ніхто не відміняв.
Усі приватні нотаріуси в Києві тут для тих, хто шукає нотаріуса якнайближче до місця роботи, або проживання.
Який нотаріус краще: критерії вибору
При такій постановці питання на перший план виходить досвід та спеціалізація фахівця, особливо, якщо Ваше звернення до нього стосується вирішення певної складної проблеми. В такому випадку важливо мати рекомендації, або реальні відгуки від клієнтів, що мали схожі випадки. І, як ми розуміємо, при таких умовах відношення спеціаліста до державних органів, чи ведення ним приватної юридичної практики не має вирішального значення, адже нас цікавить позитивне вирішення конкретного питання вузької спеціалізації.
Вартість нотаріальних послуг
Вартість державного мита є загально встановленою, і його сплата – обов’язкова для всіх, і, якщо для державного нотаріуса вартість послуг встановлює обласне управління юстиції, то для приватного спеціаліста така ціна буде договірною, за згодою з клієнтом, що може бути і як набагато дорожче, ніж у держслужбовця, так і цілком доступною – повністю залежить від ситуації та конкретного фахівця.
Рівень відповідальності
Не всі знають, проте нотаріуси, що знаходяться на державній службі, є більш захищеними, і у випадку вчинення певних неправомірних дій (які ще треба довести в суді), максимальна міра покарання – це звільнення, тоді як у випадку приватної практики некомпетентність коштуватиме нотаріусу позбавлення ліцензії, і навіть можливого ув’язнення.
Проте, до якого спеціаліста Ви б не звернулися, варто розуміти, що кожен з них діє в рамках Закону України, що є єдиним важелем вирішення Вашого питання.
Ставлення до клієнта
Люди йдуть до людей – це загальновідомо, і, якщо говорити в цілому, то такий параметр, як орієнтація на клієнта, у приватних нотаріусів розвинена значно краще, адже дохід як нотаріальної контори, так і окремого приватного нотаріусу напряму залежить від кількості клієнтів. Проте все залежить від особистих якостей кожного окремо взятого спеціаліста, тому обов’язково орієнтуємось на рекомендації та відгуки, особливо якщо Ваш випадок потребує особливої уваги.
З яких питань найчастіше звертаються до нотаріуса в Україні
Як по Києву, так і по Україні статистика однакова, найчастіше українці звертаються до спеціаліста з нотаріальних послуг за такими вимогами:
- Складання та завірення заповіту
- Оформлення договорів купівлі-продажу
- Заключення договорів оренди
- Засвідчення справжності підписів та копій, а також правильності виконання перекладів
- Оформлення довіреностей
- Укладання та оформлення шлюбних договорів
- Оформлення згоди одного з батьків на виїзд дитини закордон
Кожен з вказаних випадків є типовим та є абсолютно доступним як у приватного нотаріуса, так і у державного, проте, якщо Ваша конкретна ситуація вимагає особливої уваги, шукайте приватного спеціаліста згідно Ваших вимог.Шукайте приватні нотаріальні контори свого міста на Locator.ua.
Останні коментарі