Що входить в аналіз ґрунту?
Аналіз ґрунту – сукупність операцій, що виконуються з метою визначення складу, фізико-механічних, фізико-хімічних, хімічних, агрохімічних і біологічних властивостей ґрунту. Проводять механічний (гранулометричний), хімічний, мінералогічний і мікробіологічний аналізи
Які є нюанси в проведенні хімічного аналізу ґрунту?
Слід звернути увагу на те, що принцип нормування вмісту хімічних речовин у ґрунті істотно відрізняється від принципу нормування, що використовується під час вивчення властивостей водойм і атмосфери.
Це пов’язано з тим, що речовини, які містяться в ґрунті, проникають у людський організм не тільки під час безпосереднього контакту з ґрунтом, а й через повітря, воду та рослини. Тому необхідно враховувати не тільки прямий вплив, а й опосередкований.
Нині розроблено гранично допустимі концентрації тільки для 30 шкідливих речовин, переважно для отрутохімікатів. Саме на підставі ГДК судять про небезпеку забруднення ґрунту.
У ґрунтах сільськогосподарських угідь проводять аналіз усіх застосовуваних пестицидів. У ґрунтах, розташованих біля міст і промислових підприємств, контролюють концентрацію важких металів і бензапірену.
Щоб забезпечити точність результатів, необхідно правильно відібрати й обробити ґрунтові проби. Оскільки ґрунт у різних місцях ділянки може відрізнятися, то з кожної ділянки необхідно брати по кілька точкових проб.
Як зробити аналіз ґрунту в домашніх умовах?
Для визначення кислотності ґрунту на Вашій ділянці, потрібно взяти жменю землі і додати кілька крапель оцту. Якщо при цьому Ви побачите піну, що активно з’являється, то ґрунт можна віднести до лужного. Якщо піни не так багато, то рН – нейтральний. У разі відсутності піни, ґрунт можна вважати кислим.
Як перевірити ґрунт на мікроелементи?
Класичні методи хімічного аналізу ґрунту – хроматографічний, титриметричний, гравіметричний, фотометричний тощо. Для визначення компонентів ґрунту також застосовуються інструментальні методи аналізу – електрохімічні, спектроскопічні тощо.
Як визначити родючість ґрунту?
Для визначення родючості ґрунту необхідно звернути увагу на його склад, кислотність, ставлення до води та кисню. Володіючи спостережливістю та елементарними знаннями з біології, можна визначити стан ґрунту і вжити необхідних заходів для поліпшення або підтримання ґрунтових властивостей.
Які роботи входять до переліку інженерно-геологічних?
Фахівці незалежних організацій виконують комплекс робіт, за допомогою яких вдасться провести повноцінну підготовку до будівництва або реконструкції будівлі. Вони поділяються на кілька типів:
Етапи підготовки
У цей момент збирають відомості про ділянку будівництва, а також вивчають архівні матеріали та проводять рекогносцирувальне обстеження.
Буріння свердловин
Вони необхідні для відбору проб води і ґрунту.
Виконання польових випробувань
До таких належить зондування, термометрія і пресіометрія.
Гідрологічні дослідження
Вони передбачають кілька операцій, що включають відкачування, налив і визначення фільтраційних властивостей осадової породи.
Лабораторні випробування
В умовах лабораторії відібрані проби тестуються на фізико-хімічні, тепло-фізичні та інші ключові властивості.
Для забезпечення високої точності результатів використовується сучасне обладнання, зокрема бурові установки, і низка методів, до числа яких входять сейсмічні та методи електророзвідки із застосуванням георадара. Також забезпечується дослідження зразків ґрунтів у зоні зведення об’єкта.
Останні коментарі