Вишка є баштовою високоміцною конструкцією, яка складається з різних елементів, зібраних у секції. Залежно від конкретної моделі та майбутніх будівельно-ремонтних робіт прийнято розрізняти вишки за кількістю секцій. На сучасному ринку представлено безліч вишок, але найпопулярнішими та затребуваними вважаються конструкції від брендів Virastar, Krause та Svelt. В інтернет-магазині stremyanka.com.ua представлені сталеві та алюмінієві вишки з різними характеристиками.
Розглянемо основні особливості кожної з вишок:
- Алюмінієві моделі мають невелику вагу та призначені для садових, домашніх робіт, для будівельних робіт на фермах. Такі вишки-тури використовуються для збирання врожаю, для ремонту та реставрації будівель.
- Сталеві моделі – відрізняються різноманітнішим списком галузей, в яких експлуатуються (будівництво, реставрація, ремонт зовні будівлі або всередині приміщень). Деякі конструкції додатково комплектуються домкратами.
Алюмінієві вишки виготовляють із профілю з оптимальним діаметром 40 мм та товщиною 1,25 мм, а сталеві – з профільної труби діаметром 42 мм та товщиною 1,5 мм.
Критерії швидкого вибору
Роботи на висоті можуть бути різними, а тому важливо підготуватися та правильно обрати відповідну вишку-туру. Усього виділяють 5 основних критеріїв:
- Розміри. На вибір запропоновано безліч варіантів – це вишки 1,2х2 м, 2х2 м, 1,7х0, 8 м та інші. Все залежить від майбутніх умов експлуатації.
- Висота. Для безпечних умов роботи вишки можна нарощувати до максимальної висоти 20,7 м. Мінімальні показники висоти становлять 2,7 м.
- Розмір настилу. Цей критерій повністю відповідає довжині та ширині конкретної конструкції. Якщо під час роботи доведеться використовувати велику кількість інструментів, тоді настил повинен бути 1,2х2 або 2х2 м.
- Кількість секцій. Класична конструкція передбачає наявність базового блоку, кількох палиць з колесами, гантелей та приблизно 8 стяжок. Як правило, висота однієї секції складає 1,2 м.
- Різновиди баз з колесами – цілісні та розбірні. Перші вважаються надійнішими, а другі – легшими та зручнішими в процесі перевезення.
Монтаж вишки необхідно починати з виконання підготовчих робіт, які проводитимуться на будмайданчику. Важливо обрати максимально рівну та стійку поверхню, без дрібного каміння та іншого сміття. У такому разі можна говорити про безпечне виконання будівельно-ремонтних, реставраційних робіт.
Останні коментарі