Всі ми, маючи маленьких, і не дуже маленьких, домашніх улюбленців, знаємо про небезпеки, які чатують на наших песиків у вигляді бліх, клопів, кліщів тощо. Звісно, знати про небезпеку добре, але ще краще уміти всіма способами захистити свого собаку.
Робити щеплення у цьому випадку необхідно, проте це захистить тільки від хвороб, але як же вивести паразитів із шерсті тваринки?
Основною вимогою є регулярне відвідування ветеринара та, звісно, профілактика зараження. Тому що ці дрібні комахи не менш небезпечні, ніж великі автомобілі та агресивні тварини. Набагато простіше захистити вихованця від ризиків отримати укуси паразитів, аніж потім лікувати від наслідків.
Яку саме небезпеку несуть блохи та кліщі для собак
Підчепити паразита дуже просто, адже достатньо просто погуляти з вихованцем біля куща, де гуляла заражена тварина – і хоч одна блоха, проте вже може потенційно заскочити у шерсть. Також інколи достатньо пройтися травою, де “живе” небезпека і принести її в будинок на взутті. Улюблені місця на собаці, де розмножуються паразити – круп, вуха та пахви. Їх обов’язково слід оглядати після кожної прогулянки.
Зокрема гарним варіантом запобігти зараженню є купити спеціальний засіб від бліх для собак та наносити його перед прогулянкою на природі. Проте, які ж ознаки того, що ваш песик все таки підчепив паразитів:
- Блохи несуть серйозну загрозу псу, схильного до алергій. Їхня поява супроводжується сильним свербінням, розчісами, нагноєнням на пошкоджених ділянках шкіри, випаданням шерсті;
- Кліщі є переносниками захворювань, таких як ерліхіоз, анаплазмоз, піроплазмоз, бореліоз, енцефаліт. Якщо вчасно не надати невідкладну допомогу улюбленцю, він може потенційно загинути;
- Блохи також розносять ще більш неприємні хвороби, наприклад: щуровий та висипний тиф, чумну паличку, сальмонеллу, трипаносоми та гепатит. Ці захворювання небезпечні й для людини.
- Дрібні шкідники кусаються та харчуються кров’ю свого “місця проживання”, тому можуть викликати у тварини навіть анемію, якщо їх багато, а особливо, якщо мова йде про породу невелику або про цуценят.
Протипаразитарні препарати для собак: які існують види та як обрати
Вибір препаратів є безумовно широким. Проте аби обрати правильний та підходящий саме для вашої породи та особливостей улюбленця, варто розбиратися у базових різновидах препаратів.
Умовно всі види протипаразитарних засобів можна поділити на три групи:
- Репеленти – передують зараженню, необхідні для профілактики;
- Інсектоакарицидні – борються та витруюють комах, що вже живуть на улюбленці;
- Акарицидно-репелентні – засоби комплексної дії, вони створені аби вбивати паразитів та захищати від повторного зараження ними.
Також препарати можна знайти у різних формах застосування та підібрати той, який буде найзручнішим для нанесення та вживання для вас та вашого улюбленця:
- Шампунь для собак від бліх. Це антисептик із заспокійливою дією, який повинен усунути проблему та після нанесення прискорити процес загоєння ранок від розчісування. Якісний протипаразитарний шампунь добре піниться, м’яко впливає на шкіру, не викликає алергій, ефективно усуває паразитів як на шерсті, так і під шкірою. Проте основним недоліком шампунів є їх короткостроковий ефект;
- Краплі. Препарат широкого спектру дії, який має характерний запах і має на комах невропаралітичну дію. Краплі не лише вбивають комах, а й перешкоджають повторному зараженню, відлякуючи нових паразитів. Важливо не забувати вчасно наносити засіб та уважно стежити, щоб пес не злизав краплі – це може загрожувати його здоров’ю, викликавши побічні реакції. Для цього препарат наноситься на холку тварини.
- Спреї. Інсектицидний засіб, який розпилюють на вихованця, оприскуючи всю шерсть. Дорослі паразити гинуть під час контакту. Але є ризик, що пес злиже частину спрею, що може призвести до інтоксикації як у випадку з краплями.
- Нашийники. Мають довготривалий захист, який передує зараженню улюбленця. Від якості нашийника залежатиме тривалість його «роботи» та ефективність. Також важливо звертати увагу на інструкцію, оскільки не всі варіанти дозволені слабким або хворим тваринам;
- Таблетки. Ліки від бліх для собак, які приймаються орально та розчиняючись у кишківнику улюбленця, проникають у кровотік тварини і швидко діють. Проте такий препарат усуває лише тих паразитів, які вкусять вихованця.
Як вибрати засіб від бліх та кліщів для собак
Основним правилом, яким варто керуватися, – це те, що препарати необхідно підбирати індивідуально, з урахуванням стану здоров’я собаки, його схильності до алергій та фізіологічних особливостей. Обираючи засіб від бліх та кліщів, а також ліки, слід:
- аналізувати інформацію, вказану на упаковці: від складу до терміну придатності, щоб бути впевненим, що саме цей препарат не буде небезпечним для улюбленця;
- стежити за правильним використання продукту, дотримуватись регулярності обробки, дозування, умов зберігання препарату;
- Бути уважними, щоб пес не отруївся засобом, не злизав краплі, а за перших симптомів інтоксикації варто звернутися до ветеринара.
Свежие комментарии