Ви вірите в магію чисел? Нумерологи кажуть, що кожна цифра, кожне число мають своє значення та свій особливий смисл. Письменники вправно користуються властивостями чисел і додають їх у назви літературних творів. Як це впливає на книги та сюжети, зараз спробуємо з’ясувати.
Про літературні твори, в назві яких є цифри, читайте в нашій добірці
«1984» англійця Джорджа Орвелла — це знаменита антиутопія про 1984 рік. Світ, в якому люди існують у межах жорсткої владної системи й не можуть діяти так, як їм хочеться, а лише так, як того бажає влада. Великий Брат — суворий наглядач, який спостерігає за тим, щоб усі неухильно виконували правила.
Орвеллівський сюжет вразив людство і зазнав цілої низки інтерпретацій. Однією з них є книжка «2084. Кінець світу» Буалема Сансаля. Алжирський автор вступає в діалог з Орвеллом і створює ситуацію, в якій нашій цивілізації загрожує ісламська релігійна диктатура. Альтернативна версія майбутнього за Сансалем — це абсолютне панування ісламу, а головний герой Аті піддає сумніву істинність вчення «вірних». Що з того вийде, читайте в романі «2084. Кінець світу». Купити книгу онлайн ви можете в нашому інтернет-магазині.
Магічна “5”
Книга, у назві якої є цифра 5 — це, наприклад, «Пять языков любви» книга американського психолога Гері Чепмена. Автор розповідає про мови любові, якими послуговуємося ми щодня, висловлюючи свої почуття до коханих та рідних. Гері Чепмен прагне допомогти нам з’ясувати, чому деякі жести чи справи, які ми робимо в ім’я любові, не оцінюють наші партнери належним чином, а натомість вимагають від нас зовсім іншого. Щоб любити когось, потрібно підлаштовуватися й розмовляти тією мовою любові, якою і наші кохані та рідні.
«П’ять четвертинок апельсина» англійської письменниці Джоан Гарріс розповідає про жінку, яка у спадок від матері отримала дещо особливе — альбом із кулінарними рецептами, який виявляється щоденником її матері. У ньому мати заховала таємниці свого життя та свою боязнь любити. Ця знахідка головної героїні не дає їй спокою, тож Фрамбуаза вирішує дізнатися більше… Прочитати світові шедеври ви можете українською і тут на іноземній мові оригіналу.
Книги з числівниками в назві зазвичай додають якоїсь непевності чи незавершеності сюжету чи дії. Книга «9 з половиною тижнів» Елізабет Мак-Нілл оповідає про випадкову зустріч, яка змінила повністю життя головної героїні. Пристрасний спокусник, безголова закоханість і бажання зректися всього свого життя — це те, що ви побачите на сторінках книги, однак це ще не все…
Книга сучасного класика англійської літератури Джуліана Барнса «Історія світу у 10 ½ розділах» — це збірка постмодерних оповідань, в яких переплітається сучасність і біблійні сюжети, світ очима жука і бачення людини, сучасний рай у вигляді супермаркету, в якому бери що хочеш, і пекло як парк атракціонів. Кожна історія може бути кардинально відмінною від попередньої, але водночас — і її продовженням, бо сучасний світ багатоликий та незбагненний..
Не витрачайте час на читання нецікавих книг чи перегляд низькосортних серіалів, зазирайте на кращі прозові книги та обирайте ту, яка припаде вам до смаку.
Свежие комментарии