Отримати годинник в подарунок з давніх-давен вважається поганою прикметою. Згідно з різними повір’ями, це може призвести до виникнення серйозних проблем і навіть передчасної смерті. Насправді подібні застереження віджили своє, тому подарувати комусь наручний годинник чи отримати подібний презент не так уже й страшно.
Звідки взялись забобони про годинник?
У світі у світі чимало країн, де негативне ставлення до презентування годинників піднесено настільки, що це стало неприпустимо на національному рівні. Найбільш поширені:
- Східні забобони — годинник в подарунок пов’язують із можливою розлукою людей або смертю одержувача хронометра. І все через те, що механізм відраховує не просто час, а хвилини до розставання або відходу з цього життя. Можливо образна логіка в цьому і є, але тоді до кожної техніки можна щось подібне вигадати. Тож у 21 сторіччі вже варто визначитись — ми або за науковий прогрес, або за стародавні повір’я без жодних підтверджень.
- Слов’янські забобони — від східних майже не відстають. Ще зовсім недавно можна було від кожної бабусі почути, що отримати в дарунок годинник — на суцільні біди. От купити наручний годинник собі — будь ласка, а комусь подарувати — в жодному разі. Також ще одна версія давнього повір’я: не варто ділитись своїм часом з іншими, інакше самому не вистачить. Відверто кажучи, друга версія ще безглуздіша, ніж перша, але кому наука, а кому — марновірство.
Є й інші варіанти забобонів, дізнатися про них більше можна в блогу Gold.ua. А от виникали подібні повір’я та легенди в основному через неосвіченість. В давні часи годинники були доступні лише вельможам та знаті, тоді як простий люд міг на них лише подивитись здалеку і почути як щось робить “тік-так”. А там, де людина чогось не розуміє, відразу починає працювати фантазія, здатна намалювати яскраві та подібні на правду здогадки.
Чи можна зруйнувати забобони?
Перш за все забобонній людині можна привести той факт, що у вищих колах вже давно вважається нормою дарувати глибоко шанованому громадському діячеві, військовому, політику, меценату наручний годинник. Якщо ж подібний аргумент навідріз не сприймається, можна використати інші руйнівники стереотипів:
- На міф «ламання годинника призведе до кінця кохання» можна відповісти, що справжня любов — набагато сильніша, ніж поламаний годинниковий механізм чи розряджена батарейка. Любов або є, або її немає, а шукати причину невдалого кохання в подарованому годиннику просто безглуздо.
- На міф «годинник відраховує, скільки залишилось прожити» існує наступне розвінчування — всі люди смертні! Тривалість життя більше залежить від спадковості, стилю життя, харчування, навколишньої екології. А від годинника — хіба в тому випадку, якщо в нього закладена вибухівка, але це вже із життя Джеймса Бонда.
- Міф «дружба припиниться, щойно годинник зупиниться» взагалі людиною розумною має сприйматись, як цілковита нісенітниця. Але є такі, хто в це вірить. В таких випадках можна вказати на те, що справжній дружбі нічого не страшно. А якщо щось некритичне й станеться, то завжди можна перепросити і продовжити товаришувати далі.
Напевно через те, що людині властиво думати, весь час з’являються нові припущення й здогадки. Але одні їх перевіряють та досліджують, а інші починають створювати навколо них реаліті-шоу. Тож не завжди потрібно вірити в те, що хтось сказав, тоді й годинник можна буде приймати в дарунок зі спокійним серцем.
Свежие комментарии