Поліграф, або детектор брехні, стає технічним та точним вирішенням проблеми чесності. Як показує досвід, довіра до таких приладів є високою, адже вони демонструють дійсно високу продуктивність.
В свою чергу, компанія Поліграф Україна давно зарекомендувала себе в якості надійного партнера з гарантією довіри та ефективного партнерства.
Розглянемо, коли і в яких випадках використання поліграфу може бути важливим в роботі компанії, залежно від направленості її професійної діяльності.
Коли без поліграфу не обійтися
Знати правду – особлива справа і вибір кожного, проте існують випадки, коли знання правди і стовідсоткова довіра співробітникам є вкрай критичною, а тому її перевірка є не просто забаганкою, а потребою безпеки та виживання.
Наведемо приклади випадків, в яких використання компаніями поліграфів було зумовлено специфікою роботи:
- Посади з високим рівнем безпеки, мова йде як про рівень безпеки всієї країни, так і певної сфери впливу, а тому така діяльність вимагає перевірки кандидатів чи наявних співробітників на лояльність, чесність та доброчесність, аби вчасно виявити потенційні ризики, слабкі місця і навіть наявні навмисні порушення, в тому числі шпигунство або моральну неготовність до виконання професійних завдань.
- Використання поліграфу як інструменту внутрішнього розслідування у компанії, найчастіше пов’язаного з розкраданням майна, втратою активів, шахрайством, або з витоком даних. В даному випадку поліграф не дає відповіді на питання «хто?», «як?» і «коли?», проте дуже ефективно працює на рахунок підтвердження підозр, якщо такі є, або ж для звуження кола підозрюваних. Мета використання поліграфу в такій ситуації спрямована на збереження репутації компанії, здебільшого передбачає внутрішнє розслідування та максимальне перешкоджання витоку даних, а також на захист і збереження активів компанії.
- Перевірка співробітників перед працевлаштуванням: звичайно, що дана опція є прийнятною виключно для специфічних сфер, наприклад, якщо людина прагне працювати в фінансовій сфері і прагне довести, що не має спроб шахрайства в минулому; або ж, плануючи роботу в правоохоронних органах, людина прагне показати, що не має кримінального минулого, за умови якого таке минуле було б проблематичним; інша сфера, де може знадобитися допомога поліграфу – це фармацевтика, де варто впевнитися, що особа не має і не мала в минулому проблем з наркотичними речовинами, а тому така робота не становитиме загрозу життю.
- Стримування неетичної та нечесної поведінки, в даному випадку самий факт перевірки є вже могутнім стимулюючим фактором, діючи на психологічному рівні.
- Юридичні справи та судові процеси: і хоча використання поліграфу в даному випадку має дуже специфічне застосування, тим не менш, для особливо складних і спірних випадків, він дозволяє провести належну перевірку.
Етична сторона питання
Чи може поліграф помилятися? На жаль, так, особливо, якщо з піддослідним вдаватися в дискусії, тому важливо звертатися до спеціалістів, які допоможуть Вам уникнути непотрібних та неприємних сторін питання, провести дослідження без примусу та з повним збереженням конфіденційності.
Варто зазначити, що незаконне використання детектору брехні, без згоди піддослідного, без належної безпеки для нього, є неприйнятним та суворо карається законом, адже свобода особистості має найвищу цінність, а тому, в погоні за правдою, не втрачаймо обличчя, а виховуймо націю, правда для котрої має найвищу цінність.
Свежие комментарии