Коли рівень цукру в крові стає критично високим, найефективніший спосіб зниження його – прийняти інсулін або інші цукрознижувальні препарати, особливо при діабеті 2 типу. Проте, краще не доводити ситуацію до критичних станів, так як інколи навіть після ін’єкції інсуліну, рівень цукру залишається підвищеним.
Це може бути зумовлено різними причинами. Пропонуємо декілька простих та ефективних способів, які допоможуть підтримувати стабільний рівень глікемії при діабеті 1, 2 типу та предіабеті.
Ознаки діабету 2 типу
Діапазони підвищеного рівня цукру в крові відрізняються для кожної людини, залежно від віку, тривалості діабету та наявності інших проблем зі здоров’ям. Тому життєво важливо підтримувати рівень цукру в крові в межах діапазону, встановленого вашим лікарем
Симптомами високого рівня цукру в крові або ж ознаки, що вказують на цукровий діабет 2 типу можуть бути:
- Часте сечовипускання;
- Хронічна (постійна) втома;
- Підвищене відчуття голоду або\та спраги;
- Частий\постійний головний біль;
- Труднощі з концентрацією;
- Нечіткість зору.
Гідратація організму та правильне харчування
Перш за все, переконайтеся, що ви п’єте достатню кількість води. Організм виводить надлишок глюкози через сечу, тому важливо підтримувати свій рівень гідратації, щоб розбавити концентрацію цукру в крові.
Також, слідкуйте за кількістю споживання простих вуглеводів (вони ж і цукри). Уникайте продуктів, які містять багато простих вуглеводів, таких як:
- Здобна випічка;
- Солодощі;
- Газовані напої.
Замість цього, оберіть складні вуглеводи, овочі з низьким вмістом вуглеводів та здорові жири та білки. Ось список продуктів, які містять складні вуглеводи:
- Цільнозерновий хліб (житній, пшеничний, гречаний);
- Крупи (гречка, перлова крупа, вівсянка, ячмінь);
- Бобові (чорна і червона квасоля, сочевиця, нут);
- Овочі (броколі, шпинат, капуста, кабачки, цвітна капуста);
- Фрукти (яблука, груші, ягоди);
- Горіхи та насіння (горіхи, насіння льону, насіння чіа);
- Картопля.
Ці продукти містять складні вуглеводи, які розкладаються повільніше у організмі, надаючи стабільний рівень енергії та допомагаючи підтримувати стабільний рівень цукру в крові.
Активний спосіб життя
Будь-які аеробні вправи, такі як ходьба чи біг, допомагають збалансувати рівень глюкози в крові. Якщо ви помічаєте симптоми підвищеного рівня цукру, вирушайте на пішу прогулянку.
Активні фізичні вправи сприяють зниженню рівня цукру в крові через кілька механізмів:
- Під час фізичних вправ м’язи потребують більше енергії, що викликає збільшення використання глюкози, як джерела палива для м’язів.
- Фізичні вправи допомагають підвищити чутливість клітин до інсуліну, що дозволяє краще використовувати глюкозу з крові для енергії.
- Під час тривалої аеробної активності м’язи активно використовують глюкозу, і її надлишок зберігається у вигляді глікогену в м’язових тканинах.
- Регулярні фізичні вправи можуть зменшити рівень інсулінорезистентності, що дозволяє клітинам краще використовувати інсулін та глюкозу.
У результаті цих механізмів активні фізичні вправи стають ефективним засобом контролю рівня цукру в крові, особливо для людей з діабетом або підвищеним ризиком розвитку цукрового діабету.
Також звертайте увагу на стрес, адже він призводить до підвищення рівня цукру в крові, тому медитація або йога можуть допомогти збалансувати цей показник. Дихайте під час сеансів йоги для зменшення тривоги та розслаблення тіла.
Інсулінотерапія при діабеті 2 типу
Для пацієнтів з цукровим діабетом 2 типу, які мають дуже високий рівень цукру в крові навіть після застосування інсуліну, інсулінотерапія інколи є необхідною. Це може бути тимчасовим заходом у важких ситуаціях або постійним методом лікування.
Зрозуміло, що інсулінотерапія часто викликає тривогу, але, у певних випадках, вона може бути найефективнішим методом контролю цукру.
Свежие комментарии