Дистанційний формат роботи стає дедалі популярнішим. Впливають на це й зовнішні чинники – спершу справжній сплеск такого виду зайнятості припав на період пандемії, а з початком повномасштабної війни в Україні попит на віддалену роботу зріс у рази. Втім, крім очевидних переваг, часто виявляється, що самоорганізуватися буває не так просто.
Суворе планування
Віддалена робота – це не тільки зручно, але ще цілодобово. Старий жарт перестає бути смішним, коли виявляється, що чимала частка правди у ній є. Саме тому слід чітко планувати робочий процес, встановлюючи часові рамки, а головне завдання при цьому їх дотримуватися. Регулярна робота в офісі хороша тим, що має встановлені терміни її закінчення, тоді як робочий процес з дому позбавляє прекрасного почуття “повернення з роботи”. Зате натомість вона дає чудову можливість скласти індивідуальний графік, у якому має суворо відведений час і на вирішення важливих справ, і на улюблену розвагу на https://cazino-vip.org/ru/games/slots.
Створити робочий простір
Перетворити свій будинок на офіс, звичайно, зручно, але набагато зручніше – зробити окремий офіс в будинку. Зрозуміло, що далеко не всі можуть дозволити собі окремий кабінет у будинку, але для виконання роботи необхідно мати принаймні окремий робочий простір. Головною порадою у цьому ключі буде виключення роботи лежачи. Психологи та лікарі наполягають на тому, що це може навіть позначитися на сні, адже організму необхідно давати чіткий сигнал про те, що ліжко призначене для сну та відпочинку, але ніяк не для роботи.
Виключити відволікаючі фактори
В умовах офісу панує атмосфера роботи – люди зосереджені на першочергових завданнях, час підтискає, телефони дзвонять. Вдома ж існує ризик піддатися спокусі, скориставшись зрештою тим, що ви приховані від очей начальства. У хід йдуть різні способи:
- Смартфон;
- ТБ;
- Раптові “невідкладні” домашні справи.
Загалом необхідно позбутися відчуття, що ви не на роботі, а зробити це в межах власної квартири часом дуже непросто.
Зворотний зв’язок із колегами
Ніщо так не допомагає налаштуватися на робочий лад, як усвідомлення того, що працюють усі навколо, окрім вас. Зрештою, взаємодія з колегами допоможе налагодити та синхронізувати робочі процеси, та й просто зменшить відчуття ізоляції.
Найголовніше у віддаленій роботі – це не забувати, що це все-таки робота, а отже, для неї відведені свої терміни. Не варто сприймати весь день цілком як робочий, встановлюйте чіткі рамки, стежте за графіком і не забувайте робити перерви – тут ви вільні у своєму плануванні.
Свежие комментарии