Кожного дня людина стикається з великою кількістю завдань котрі треба виконати. Інколи ці завдання настільки складні, що потребують особливого підходу. Щоб вчасно виконати всю роботу спеціалісти рекомендуються дотримуватися наступних стратегій:
- тимчасово уникати розваг: малювання, танці та ін. Витративши на них сили, під вечір не залишається жодного натхнення виконувати важливу роботу;
- якщо людина навіть без розваг відчуває втому, їй потрібно ненадовго «переключитися». Найкращі варіанти: заняття йогою, вивчення португальської мови, каліграфія, гра в казино з https://igrovyeavtomati.com.ua/igrovi-avtomaty-777/ та ін. Це допомагає відволіктися і згодом максимально ефективно вирішити завдання, щоб потім знову зайнятися улюбленим хобі;
- ознайомитися з методами ефективного планування справ.
Психологи стверджують, що деякі робітники просто потрапляють до “вирви виснаження”. Дане поняття ввів шведський психіатр Марі Осберг. Воно вказує на тенденцію відмовлятися від «другорядних» справ задля виконання основного завдання. Це може призвести до вигорання. Життя людини, що потрапила у «вирву виснаження» обмежується лише роботою і сном. Воно не приносить радості чи інших позитивних емоцій.
Як людина опиняється у «вирві виснаження»
Людина потрапляє у скрутну ситуацію, коли збільшується обсяг її роботи або зростає кількість виснажливих рутинних завдань. Під впливом зростаючого навантаження вона починає відмовлятися від відпочинку, розваг та зустрічей з друзями. Людина розглядає все це як перепону на шляху до вирішення «основного» завдання.
Порушення балансу відбувається в той момент, коли різні види занять починають впливати на людину по-різному. Одні – «висмоктують» енергію (важка робота, спілкування з токсичними людьми). Інші – забирають час і фізичні сили, проте приносять задоволення, наповнюють радістю і дають натхнення.
Дно вирви життя «вистелене» виключно важливими та терміновими справами. Вони забирають всю енергію, позбавляють часу та сил на приємні речі. Людина відчуває пригнічення, втрату радості. Вона вигорає і навіть впадає в стан депресії.
Уникнути потрапляння у воронку виснаження допомагає правильне розставлення пріоритетів. Варто свідомо вибирати справи, які приносять радість і задоволення, утримувати баланс між виснажливими і надихаючими видами діяльності.
Свежие комментарии