Бруківку можна вважати одним із найстаріших матеріалів для дорожнього покриття. Звичайно, що технічний прогрес не стоїть на місці, і зараз воно робиться переважно з асфальту або бетону. Проте, як і в давні часи, вимощена акуратними камінчиками дорога має значно привабливіший та оригінальний вигляд.
Сайт виробника https://kanyon.com.ua/brukivka/ пропонує безліч цікавих варіантів кам’яної бруківки, яка допоможе облаштувати будь-яку територію, незалежно від її розміру та функціональності.
Різновиди кам’яної бруківки
Багато хто порівнює цей вид матеріалу з тротуарною плиткою. Проте, в першу чергу, важливо зрозуміти, що для виготовлення тротуарної плитки використовуються штучні матеріали, а кам’яна бруківка виготовляється з природніх. Саме тому вона вважається найбільш міцним та довговічним покриттям для доріг, забезпечуючи надзвичайну стійкість до різних зовнішніх факторів.
Для виготовлення кам’яної бруківки можуть використовуватися різні натуральні матеріали – такі як, граніт або базальт, мармур чи піщаник. Технологічні особливості полягають у наданні матеріалу потрібної форми:
- Галтована. Цей підвид вирізняється круглими ребрами. На початку камінь має нерівну випиляну поверхню, яка обробляється до гладкості у формі овалу за допомогою абразиву.
- Рублена. Такий елемент покриття має нерівні грані, а сам виробничий процес полягає у застосуванні кам’янодробильного пресу. Виріб має форму бруска, передбачаючи невеликі затрати у виробництві, що дає можливість віднести її до економного варіанту.
- Пиляна. Ця бруківка має ідеально рівні грані, а технологічний процес передбачає використання спеціального інструменту з алмазним обпилом. Надалі виріб піддається термічній обробці.
- Пиляно-рублена. Цей вид продукції являє собою камінь з рівними робочим гранями, при тому, що бокові частини є рубленими. У роботі застосовується кам’яно-дробильний прес.
Кам’яна бруківка пропонується користувачам в декількох стандартних розмірах. До найбільш затребуваних відносять габарити окремого каменю 100х100 мм, 200 на 100 мм, та 50 на 50 мм. Варто зазначити, що показник товщини бруківки з натуральних матеріалів також може бути різноманітним – у цьому випадку діапазон розмірів складає від 30 до 60 мм.
В чому перевага кам’яної бруківки?
Сфера використання цього матеріалу досить широка. Його укладають на садові доріжки, на прибудинкових територіях, на тротуарах і проїзній частині, тощо. Пересуватися по такому покриттю надзвичайно зручно та безпечно. Єдиним недоліком можна вважати збільшену вартість у порівнянні з асфальтовим покриттям. Проте цей недолік повністю компенсується іншими головними перевагами, а саме:
- естетична привабливість – вимощені доріжки мають надзвичайно вишуканий та оригінальний вигляд;
- екологічна безпека – склад матеріалу не передбачає наявності хімічно небезпечних речовин, які можуть виділятися при нагріванні сонцем;
- на поверхні кам’яної бруківки практично не збирається волога – потоки води під час сильного дощу чи після танення снігу відразу всотуються ґрунтом, проходячи через шви між каменю;
- довговічність – цей параметр залежить від виду використаного матеріалу; найбільш міцним вважається граніт.
Також можна відзначити і практичність. Камені бруківки за необхідності можна легко розбирати, та укладати потім в іншому місці.
Підібрати потрібний формат і замовити необхідну кількість матеріалу через kanyon.com.ua дуже просто. Вам потрібно заповнити спеціальну форму на сторінці сайту, вказуючи мінімум даних.
Свежие комментарии