Чому одні студенти успішно опановують англійську, а в інших за тих же умов виникають труднощі? Однією з причин недостатнього прогресу може бути нехтування домашнім завданням, адже воно є важливою складовою ефективного навчання.
Приєднуйтесь до english speaking club в Києві від Speak Well та закріплюйте вашу англійську на практиці!
Значення домашніх завдань
- Поглиблене розуміння. Ви маєте чудову можливість повторити й закріпити пройдений матеріал. Особливо актуально це для групових уроків, коли всі учні працюють в різному темпі. Тоді викладачі просто вимушені скорочувати деякі розділи в темі, недостатньо їх розкриваючи.
- Заповнення прогалин. Через той самий брак часу або ваші особливості сприйняття нової інформації, на заняттях не завжди вдається все запам’ятати. Домашнє завдання — ідеальний варіант, щоб пройти тему в зручних для себе умовах і розставити всі крапки над «і».
- Покращення навичок. Виконуючи homework, ви неодмінно поповнюєте свій словниковий запас, закріплюєте знання щодо граматики, відстежуєте та виправляєте власні помилки. І при всьому цьому у вас «прокачуються» навички в письмі, читанні та говорінні.
- Розвиток самостійності. Коли поруч немає когось, хто дає підказки, ви привчаєтеся власноруч шукати додаткову інформацію — в інших книгах, відео, на різних сайтах чи форумах. Надалі ви помітите, як частина запитань автоматично відпадатиме, адже ви самі зможете знайти відповідь на них.
До речі, самостійний підхід трансформувався у цілий окремий метод під назвою «flipped classroom». Він активно застосовується у західних вишах, таких як Гарвард, Стенфорд й інших, демонструючи чудову результативність. Суть полягає в тому, що студенти самотужки наперед вивчають матеріал, читають лекції, дивляться відео, а на заняттях активно обговорюють його та застосовують отримані знання. Це дає змогу ефективніше використовувати час на парах, присвячуючи більшу його частину саме практиці, а не теорії.
Поради щодо самодисципліни
- Планування часу. Вам точно потрібно щось змінити, якщо ваш графік дня має приблизно такий вигляд: «ранок – кава для заряду бадьорості; день – купа якихось справ, але спершу посиджу в YouTube; вечір – вже пізно, зроблю все завтра». Розпишіть погодинно, що і скільки у вас відніме часу, та поставте виконання домашнього завдання на конкретну годину. Залежно від важкості, потрібно виділити від 30 хвилин до 1,5 години для ефективного засвоєння матеріалу.
- Створення правильних умов. Позбавтеся факторів, які можуть вас відривати від процесу, та приберіть з робочого місця все зайве, особливо телефон (!). Покладіть його якомога далі від очей (нескінченний скролінг — один з найбільших «поїдачів» часу). Це допоможе сконцентруватися на завданні та значно пришвидшити його виконання.
- Підтримання мотивації. Не перенапружуйтеся: якщо відчуваєте, що втомилися, зробіть невелику перерву, освіжіть голову (тільки не телефоном) і приступайте далі. Якщо тривала робота у вас викликає труднощі, ознайомтеся з методом Помодоро, який допоможе зберегти високу концентрацію (20-25 хв працюєте, 5-10 хв відпочиваєте, і так по колу).
- Регулярність і обов’язковість. Створіть для себе звичку виконувати все в зазначений час, і по можливості не відкладати на потім. Чим швидше ви візьметеся за завдання, тим свіжіші будуть ваші знання щодо матеріалу, і тим менший ризик втратити зв’язок з темою.
Можна дійти висновку, що домашнє завдання — це не просто додаткове навантаження на вашу розумову діяльність, а невіддільна частина ефективного навчання. Його виконання поглиблює та закріплює знання студентів, забезпечує регулярну практику та дає різноманітний досвід у використанні здобутих навичок.
Свежие комментарии