Зафіксувати область тулуба, або кінцівку, що болить – така техніка використовувалась ще з давніх часів, але більш сучасний вид вона отримала наприкінці 20-го століття, коли професор Стуран Сазерленд запропонував використовувати бандаж.
І хоча в перших бандажах важко впізнати їх сучасників, тим не менш, така конструкція дала відчутний поштовх розвитку медицини в цьому напрямку, адже сьогодні ми маємо величезний вибір бандажів для вирішення будь-якої задачі, що мають різну жорсткість, ширину, довжину, конструкцію, силу фіксації, використовувані матеріали тощо.
Які бувають бандажі
Бандажів існує безліч видів, однак прийнято виділяти такі основні, це:
- Бандажі для вагітних – розрізняються за розміром та шириною, проте мають єдину мету – підтримка живота та плоду, особливо актуальним він є в третьому семестрі, допомагає розвантажити спину жінки, особливо, якщо плід великий, або живіт опустився низько, або мова йде про багатоплідну вагітність, і так далі. Такі бандажі є універсальними і підходять також і для післяродового використання, для додаткової підтримки стінок черевної порожнини, аби вони могли швидше прийти в норму, а жінка почувалася комфортніше.
- Бандаж для спини та шиї, коліна, гомілки, плеча, зап’ястку – мають на меті захист слабких або потенційно слабких місць, активно використовуються у спорті. Також можуть бути використані як засіб для полегшення стану при вже наявній травмі, так, наприклад, пояс для спини, дає можливість розвантажити м’язи спини, що зменшує напруження та пришвидшує відновлення.
- Післяопераційні бандажі – це додаткова підтримка для тієї зони, де проводилася операція, що, за рахунок фіксації, значно знижує неприємні та болісні відчуття і навіть дає змогу значно знизити або уникнути споживання болезнижуючих препаратів.
- Бандаж для черевної порожнини – дає змогу уникнути ускладнень при вип’ячуванні внутрішніх органів, дає значний результат за умови достатнього фізичного навантаження.
- Бандажі після проведення операцій з естетичної хірургії – допомагає уникнути значних набряків та пришвидшити одужання.
Як носити бандажі
Перш ніж купляти бандаж, треба проконсультуватися з лікарем, виключенням може бути бандаж для вагітних, або бандаж для суглобу, який не потребує особливих умов, проте варто його приміряти в присутності медперсоналу магазину, перш, ніж купляти, адже він має відповідати Вашим фізіологічним особливостям та розмірам.
Загальні вимоги по носінню бандажу такі:
- Зазвичай одягати і носити його треба на нижню білизну, хоча бувають і виключення з цього правила, що має бути вказано у рекомендаціях
- Бандаж повинен міцно тримати потрібну зону, без надмірного здавлення, але і не бути надто слабким, його позитивна дія має відчуватися
- Перший раз бандаж повинен одягти медичний працівник, аби показати як робити це правильно (як правило, у положенні лежачи)
- Неприпустимим є постійне носіння бандажу, використання під час сну, а також носіння впродовж більш як 9 годин поспіль
Стосовно бандажу для дородового носіння, деякі спеціалісти вважають, що на пізніх строках він може спровокувати гіпоксію плоду, адже дитина в цей час є дуже активною, а тому потребує більше кисню, крім того, висловлюється думка про те, що за умов частого носіння бандажу спостерігається ослаблення м’язів черевного пресу, за рахунок чого жінці буде набагато важче відновитися після родів. Тому ретельно підбирайте бандаж, в якому Вам буде дійсно зручно та не нехтуйте порадами лікарів. Всім здоров’я!
Свежие комментарии