Якщо вже черговий раз “підкачатися до літа” не вийшло, то навіщо ж ставити перед собою часові рамки? Правильний та комплексний підхід до фізичних навантажень дозволить нарешті отримати бажані результати вже протягом кількох місяців. Набір маси тіла часто буває актуальним не лише для новачків у спортзалах, а й для тих, хто вийшов на так зване тренувальне плато та не бачить власних результатів.
Харчування та тренування
Власне, це і є дві найважливіші складові процесу набору маси. Звучить досить просто, проте мало кому дійсно вдається дотримуватися встановленої дієти у зв’язці з правильним та ефективним тренуванням. Набір маси передбачає збільшення калорій, а це означає, що ви маєте як мінімум більше їсти. В цьому аспекті важлива грамотно складена дієта та сам раціон, адже в деяких випадках необхідно буде переходити з 3-разового харчування на 5-разове. Для того, щоб цей процес гарантував вам більш прогнозований результат, ніж українське онлайн казино, доведеться нарешті розібратися в тому, що справді є корисним, а що лише втамовує голод.
Дві найважливіші складові у наборі маси – це білки та вуглеводи. Білок відповідає безпосередньо за ріст м’язів, тому його кількість в організмі завжди повинна бути достатньою, тобто більшою за ту, яка споживалася у звичному раціону. Вуглеводи слугують таким собі паливом для людського організму, який є незамінним під час важких фізичних навантажень. Головна запорука успіху у наборі маси вкрай проста – потрібно споживати більше калорій, ніж витрачати. Інакше непростий процес, що вимагає часу, перетвориться на біг на місці.
До продуктів, що містять найбільшу кількість білка та вуглеводів відносять:
- М’ясо птиці (білок);
- Морепродукти (білок);
- Каші (вуглеводи);
- Фрукти та овочі (вуглеводи).
Список можна продовжувати нескінченно, проте, як бачимо, навіть у базових продуктах, які споживаються постійно, можна віднайти бажані поживні елементи, необхідно лише збалансувати раціон.
Спортивне харчування
Для підсилення та пришвидшення ефекту підійде також спортивне харчування, вибір якого на українському ринку сьогодні дуже широкий. Проте існує декілька простих правил, про які не можна забувати: по-перше, не слід забувати, що це лише додаток до щоденного раціону, а по-друге, важливо чітко усвідомлювати поставлені перед собою цілі, щоб підібрати необхідне спортивне харчування.
Розрізняють декілька видів спортивного харчування, яке допомагає набирати масу тіла. Звичайно ж, найвідоміший різновид – це протеїн. Найбільш ефективним вважається сироватковий протеїн. Загалом протеїн – це білок, який отримують з натуральних продуктів, що допомагає саме у наборі м’язової маси. Ще одним різновидом зі схожими функціями є гейнер, проте його особливість у тому, що він являє собою поєднання білків та вуглеводів, що забезпечить збільшення маси тіла. Окрім цього спортивне харчування допомагає також і у відновленні після важких тренувань, будь-яке вимагає детального вивчення та правильного прийому.
Включення до раціону спортивного харчування допоможе отримати високий вміст необхідних елементів, які людина не завжди може або встигає отримати з їжі протягом доби.
Свежие комментарии