У сучасному світі смартфонів та компʼютерів кількість кіберзагроз постійно зростає, тому фахівці з кібербезпеки вкотре нагадують про необхідність дотримання простих правил, які допоможуть уникати потрапляння у поле зору шахраїв.
Американська компанія Proofpoint, що спеціалізується на захисті від цифрових загроз, методом опитування зʼясувала найпоширеніші пастки для необачних користувачів.
Пильність в інтернеті
Питання кібербезпеки за останні роки набуло надважливого статусу для будь-якої операційної системи або сервісу, що масово використовується. Належний рівень захисту напряму впливає на репутацію та популярність того чи іншого бренду, тому нехтувати цим питанням не прийнято. Зазвичай особлива увага приділяється платформам, які повʼязані з будь-якими фінансовими операціями, тому вони вважаються найбільш захищеними. Одним з таких прикладів може стати галузь азартних розваг, враховуючи велику кількість запропонованих платіжних систем у гральних клубах накшталт VIP Casino.
Проте у питаннях безпеки спеціалісти радять покладатися у першу чергу на самого себе, адже більшості проблем можна уникнути завдяки уважному користуванню інтернетом. Згідно з результатами опитування, найпоширенішою помилкою серед респондентів стало використання загальнодоступних пристроїв для особистих цілей:
- Вхід на електронну пошту;
- Авторизація у соціальних мережах та месенджерах;
- Внесення банківських реквізитів.
Загалом близько 29% опитаних визнали, що хоч раз нехтували цим правилом через необхідність та терміновість.
Захист особистих даних
Окрім надійних паролів та налаштувань конфіденційності фахівці з кібербезпеки наголошують на необхідності безпечного зʼєднання з інтернетом. Перша за все, мова йде про незахищені мережі Wi-Fi, які часто стають джерелом кіберзагроз. У випадку, коли підключення до такої мережі необхідне, варто згадати про VPN – на жаль, більше чверті опитаних Proofpoint про це не замислюються.
Цікаво, але ще однією поширеною помилкою, яка може становити загрозу особистим даним, визнано відповідь на повідомлення незнайомців – з цим погодились 24%. Очевидно, мова йде про електронні листи, які можуть містити в собі шкідливе програмне забезпечення або ж підозрілі посилання.
Зрештою, респондентам вкотре нагадали про небезпеку переходу за сумнівними посиланнями та багаторазове використання однакових паролів. Загалом понад 70% опитаних погодились з тим, що бодай раз припускалися в інтернеті зазначених помилок, причому багато хто робив це не задумуючись про можливі наслідки.
Останні коментарі