Мистецтво в’язання іграшок має давнє коріння і багату культурну спадщину, що охоплює різні країни та традиції. Одним із найцікавіших і найзахопливіших напрямків у цій галузі є техніка в’язання під назвою “амігурумі”, яка в останні десятиліття стала особливо популярною, а цей термін наразі використовується в ширшому розумінні.
Історія амігурумі
Амігурумі простягають своє коріння в Японії, де слово “амігурумі” походить від японських слів “ami” (в’язаний) і “nuigurumi” (іграшка). Ця традиційна японська техніка в’язання була вперше помічена в середині 20 століття. На початку амігурумі в’язали здебільшого для дітей, але з часом таке в’язання стало популярним серед дорослих як хобі та навіть ідея для бізнесу.
Найпершою відомою амігурумі була в’язана лялька, відома як “Odekake Nuigurumi” або “прогулянкові м’які іграшки”. Вона була створена як подарунок дітям після Другої світової війни й символізувала надію та відновлення після руйнувань.
Що впливає на зовнішній вигляд в’язаного персонажа
Амігурумі раніше в’язали тільки з тонкої пряжі з використанням гачка. Але останнім часом дедалі популярнішим стає в’язання іграшок з м’якої та об’ємної ниточки, наприклад, плюшу. Саме пряжа має основний вплив на якість виробу, адже фурнітуру та наповнювач можна замінити без розпускання виробу. В’язання займає досить багато часу і дуже хочеться, щоб персонаж був довговічним і не втрачав свій зовнішній вигляд навіть за активного використання. На українському ринку пряжі особливо хочеться виділити турецьких виробників Alize і YarnArt. Вони випускають величезну кількість лінійок в’язальних ниток для іграшок, одягу та аксесуарів.
Тобто, на якість виробу більше впливає вид пряжі, але хочеться зазначити, що для надання особливого вигляду або емоції використовують саме фурнітуру. Наразі можна купити очі для персонажів з блискітками, веселкою або ті які світяться у темряві. Вибір величезний.
Види пряжі для в’язання іграшок. Яку обрати?
При створенні іграшок, призначених для дітей, важливо вибирати м’які ниточки з додаванням акрилу, поліестеру або поліаміду, які легко піддаються чищенню і пранню, забезпечуючи безпеку і довговічність. Водночас для в’язання інтер’єрних прикрас і ляльок рекомендується використовувати гладкі бавовняні нитки з мінімальним додаванням штучного волокна.
Створюючи вишукані та довговічні вироби, що прикрасять будь-яку домівку або стануть чудовим подарунком можна обрати такі матеріали для їх основи:
- Плюшева пряжа – м’яка, просто створена для обіймів. Краще обирати плюшеву пряжу Алізе https://candy-yarn.com.ua/ua/g128073307-pryazha-alize – це гарантія якості. З цими нитками знайомі майже всі в’язальниці. Для своєї м’якої творчості ви точно знайдете потрібний колір і товщину. З плюшевих ниток в’яжуть неймовірних ведмедиків, зайців, піжамниці та безліч м’яких виробів, які точно сподобаються як дитині, так і дорослим. Є варіанти для в’язання гачком або руками, Alize Softy Plus та Alize Puffy.
- Пухнаста пряжа – фантазійна пряжа з довгим ворсом чудовий варіант для створення об’ємних звірів. Фабрика Ярнарт випускає ниточки YarnArt Samba, які дуже цікаво виглядають у в’язаних іграшках.
- Бавовняна пряжа підходить для в’язання ляльок, маленьких іграшок та для в’язня основ персонажів які потім прикрашаються одягом та аксесуарами й де саме на них робиться акцент. Її гладка текстура і природний вигляд роблять іграшки милими й приємними на дотик. Завдяки натуральності волокон, іграшки з бавовни безпечні для використання в дитячих кімнатах. Є два варіанти таких ниток: звичайні (матові) і мерсеризовані (з блиском). Обирайте що подобається найбільше.
- Акрил та бавовна у суміщі. Сумішева пряжа, що складається з різних видів волокон, пропонує широкі можливості для творчих ідей. Великий вибір таких ниток виготовляють турецькі фабрики. Наприклад, пряжа Ярнарт має різноманітну палітру кольорів: від пастельних до яскравих. З таким розмаїттям ви точно знайдете потрібний колір для в’язання тіла іграшки, стильного одягу та цікавої зачіски. Наявність синтетичних волокон додає стійкості ниткам, а їхня вартість зазвичай нижча ніж у натуральних.
Вибір пряжі для в’язання іграшок залежить від конкретного виду персонажа, вподобань майстрині та цілей створення іграшки. Однак, незалежно від обраного матеріалу, пам’ятайте, що важлива не тільки краса, але і якість вашого виробу. Нехай кожна ваша іграшка стане справжнім шедевром рукоділля, який тішитиме своїх власників довгі роки.
Автор статті – експерт з в’язання команди Хобі Маркет Candy-Yarn https://candy-yarn.com.ua/
Останні коментарі