Англійську Прем’єр-лігу справедливо називають однією з найсильніших у світі. Втім, достатня кількість експертів взагалі вважає, що чемпіонат Туманного Альбіону — №1 на планеті. Ось чому пограти тут — мрія будь-якого футболіста. Однак досягти успіху в Англії дуже не просто.
Величезна конкуренція, адже тут зібрані найкращі гравці з усього світу, часто не дозволяє багатьом справді сильним та талановитим футболістам стати зірками місцевого чемпіонату. Наприклад, свого часу ні Сергію Реброву, ні володарю Золотого м’яча-2004 Андрію Шевченку так і не вдалося закріпитись у складі своїх команд. Натомість колишній капітан київського “Динамо” та збірної України Олег Лужний прижився в лондонському “Арсеналі” і наприкінці кар’єри став переможцем англійської першості.
Сьогодні в АПЛ виступають одразу п’ятеро наших співвітчизників. Щоправда, один із них, Єгор Ярмолюк, поки що не дебютував у чемпіонаті в основній команді, граючи за дубль “Брентфорда”. Його клуб сьогодні — міцний середняк ліги, який уже забезпечив прописку у найвищому дивізіоні наступного сезону. Так що можна сказати, що команда молодого українця вже вирішила свої завдання на сезон. Чого не скажеш про клуби, де грають четверо інших представників нашої країни. Що чекає на них на завершальному відрізку англійського чемпіонату?
Олександр Зінченко: п’ятий титул чемпіона АПЛ “загубився” в імлі лондонського туману
Наш найтитулованіший “англієць”, чотириразовий переможець АПЛ у складі “Манчестер Сіті”, відразу після переходу в лондонський “Арсенал” став одним із лідерів команди. Каноніри довго лідирували у першості, проте під кінець сезону не витримали темпу чемпіонської гонки. Серія з трьох результативних нічиїх та розгромна поразка від головного конкурента — “Манчестер Сіті” — практично зняли всі питання про майбутнього тріумфатора. Принаймні букмекери, наприклад, відома БК Фавбет, не вірять у те, що підопічні Пепа Гвардіоли дозволять Зінченку та компанії відіграти фору у чотири очки. Та й до завершення чемпіонату залишилося всього нічого. Так що “Арсеналу”, швидше за все, доведеться задовольнитися титулом віце-чемпіона та втішитися першим з 2016 року потраплянням до групового етапу Ліги Чемпіонів.
Михайло Мудрик: проблеми епохи змін
Мудрик, перейшовши з “Шахтаря” в лондонський “Челсі”, став найдорожчим українським футболістом — за нього власники “синіх” відвалили 70 млн євро та ще пообіцяли заплатити 30 млн у якості бонусів. Втім, говорити про якісь досягнення як клубу, так і гравця поки не доводиться. “Челсі” опинився у найглибшій кризі за останні роки, порівняно з якою 10-те місце у сезоні 2015/16 років вже не виглядає катастрофою. Схоже, що якби команда не набрала по ходу чемпіонату достатньої кількості очок, то цілком могла вилетіти з АПЛ. Звільнення головного тренера та прихід у якості тимчасового наставника легенди клубу Френка Лемпарда не дали жодного ефект. Під керівництвом колишньої зірки “пенсіонерів” “Челсі” програв 6 (!) матчів поспіль. І, схоже, це не межа. Так що Мудрік просто опинився в клубі в не найкращий час. Тому залишається лише чекати наступного сезону та сподіватися на відродження колишнього гранда АПЛ.
Ілля Забарний: схоже, найгірше позаду
“Борнмут” на момент написання матеріалу набрав стільки ж очок, як і “Челсі”. Тому можна сказати, що головне завдання — збереження місця в еліті — вирішено. Іллі Забарному повноцінно проявити себе цього сезону завадила травма. Однак у наступному чемпіонаті українець та його клуб цілком можуть стати одними з головних порушників спокою – для цього є всі підстави: непоганий підбір гравців, фінансові можливості і амбіції американського власника.
Віталій Миколенко: погана міна за хорошої гри
Віталія та його “Евертона” на фініші сезону чекає непроста боротьба за виживання. Поки клуб знаходиться у зоні вильоту та показує нестабільні результати. Проте гра українця загалом справляє позитивне враження. Отже, є всі підстави вважати, що у разі пониження “Евертона” у класі Миколенко не залишиться без пропозицій від клубів АПЛ.
Останні коментарі