Закон про легалізацію грального бізнесу став справжнім ривком для економіки. Адже, крім поповнення держбюджету за рахунок податкових внесків, очікувався розвиток суміжних галузей (готельно-ресторанної, будівельної, інших), а також збільшення кількості робочих місць. Звичайно, війна внесла свої корективи та негативно позначилася на всіх сферах бізнесу. Проте є і менш очевидна проблема, яка явно гальмує процес легалізації – система оподаткування гемблінгу.
Досягнуті цілі та очікувані труднощі
Законопроект про легалізацію азартних ігор було прийнято ще 2020 року. Після 11-річної заборони отримати ліцензію і працювати відкрито виявили бажання десятки відомих операторів: Вулкан 777, ПокерМатч, СлотсСіті та інші. А завдяки принципам відповідальної гри, користувачі могли розраховувати не лише на чесні правила та гарантовані виплати, а й на вигідні пропозиції від казино Вавада та інших клубів. Звичайно, кількість охочих випробувати фортуну постійно збільшувалась, причому як серед українців, так і серед жителів європейських країн. Тільки за минулий рік скарбниця поповнилася на 1,7 млрд грн внаслідок продажу дозволу на діяльність для 30 організацій. Ці кошти були спрямовані на розвиток культури, спорту та медицини. Проте, незважаючи на реалізацію понад 90% із запланованого, уряд ще вирішує питання оподаткування гемблінг-ринку. Так, податки на організацію азартних розваг в Україні вважають найвищими серед країн Європи (19,5% на виграш, потрійна оплата ліцензії). Це заважає повноцінному розвитку промисловості та припливу на національний ринок іноземних компаній.
Рішення є!
Виходом із положення може стати закон 2713-Д, який передбачає фіксування єдиного податку на GGR у розмірі 10% незалежно від виду азартних ігор. Крім того, податок на прибуток буде встановлений на рівні 18%, буде скасовано потрійну плату за ліцензію, а виграші на суму, меншу за 8 мінімальних заробітних плат, звільняться від податкових зборів. Серед експертів фінансового ринку було проведено опитування, яке показало, що 65% вважають новий закон вкрай необхідним. Ще 35% відносять його до актуальних рішень, але не до єдино вірних. В одному фахівці сходяться – лише зниження фінансового навантаження на ліцензованих операторів дозволить гемблінг-ринку повноцінно розвиватися та приносити прибуток у розмірі 6-7 млрд на рік. А в умовах економіки, що похитнулася, ці кошти допоможуть уникнути або пом’якшити кризу в країні.
Останні коментарі