При виборі куртки на холодну пору року дівчата зазвичай звертають увагу на фасон, розмір та колір. Але не менш важливою характеристикою є наповнювач. Від того, що всередині, залежить наскільки куртка буде теплою та простою в догляді.
Різні види матеріалу суттєво відрізняються за показниками, тому варто вивчити їх властивості, щоб розуміти чого очікувати від одягу.
Популярні типи наповнювачів
При виготовленні курток використовують різні матеріали в якості наповнювачів. Серед найбільш популярних:
- Синтепон.
- Тинсулейт.
- Холлофайбер.
- Пух.
- Біопух.
Кожен з них має певні переваги, недоліки та нюанси, які варто враховувати, відповідно і куртки жіночі теж відрізняються за властивостями в залежності від наповнювача. Розглянемо особливості матеріалів.
Синтепон
Це найбільш розповсюджений вид наповнювача. Куртки на синтепоні виготовляють на різні сезони. Можна купити, як на холодну зимову погоду, так і легкі весняні варіанти. Цей наповнювач доступний, через що і верхній одяг з ним теж трохи дешевший. До переваг варто віднести:
- легку вагу;
- низьку гігроскопічність;
- гіпоалергенність.
На цьому переваги матеріалу завершуються і можна відзначити мінуси. Перший – синтепон не дуже добре захищає від холоду. Тому на сильні морози чи вітряну погоду куртки з цим наповнювачем не підходять. Другий – синтепон досить швидко зминається, через що одягу втрачає об’єм та гірше захищає від холодів, загалом починає виглядати зношеним.
Як можна відзначити, мінуси суттєві, тому варто розглянути властивості інших матеріалів.
Тинсулейт
Один з найкращих сучасних наповнювачів. По характеристикам від виробників він маж морозстійкість вищу навіть ніж пух, причому аж в 2 рази.
Випускається тинсулейт у вигляді маленьких шариків матеріалу. Через що одяг з ним добре зберігає об’єм та форму навіть після кількох разів прання. До переваг варто також віднести:
- простоту в догляді. Куртки з тинсулейтом не потребують делікатного прання чи сухої чистки;
- довговічність;
- низьку гігроскопічність (одяг швидко сохне).
Цікаво: тинсулейт використовують для пошиву одягу астронавтів.
З мінусів варто відмітити більш високу ціну (в порівнянні з синтепоном), але при цьому якість утеплювача дійсно висока.
Холофайбер
Ще один з найбільш сучасних та розповсюджених матеріалів, який широко використовується при виготовленні верхнього одягу, в тому числі і для зими. Він пухкий, легкий, при цьому досить щільний, завдяки чому добре вберігає від холоду. До переваг варто віднести також:
- простоту в догляді;
- стійкість до зминання;
- гігієнічність.
Мінусів у цього наповнювача немає. Проте куртки з ним можуть бути дорожчі за моделі з синтепоном. Хоча, вони біль якісні, надовго зберігають привабливий зовнішній вигляд, легко перуться і добре захищають навіть в мороз. Тож мінус досить умовний.
Пух
Це натуральний матеріал на відміну від всіх інших. Використовують при виготовленні курток пух качок, гусей, лебедів (більш дорогий). Серед переваг матеріалу перш за все треба відзначити високі показники термозахисту. Пух добре захищає від холоду, тому сміливо можна купувати пуховик на зиму.
Але варто зауважити, що пухові куртки вимагають особливого ставлення. Прати їх можна лише в делікатному режимі, після чого доведеться розминати наповнювач, оскільки він збивається в купки. До того ж, сохне верхній одяг з таким наповненням довго і дуже важливо добре його просушити, оскільки пух може загнивати, пліснявіти тощо. Ще один мінус – ціна. Пуховики з натуральним наповнювачем зазвичай досить дорогі.
Біопух
Це синтетичний замінник натурального пуху. По властивостям теплоізоляції він не поступається натуральному. Але поряд з тим має кілька переваг:
- вологостійкий;
- швидко сохне;
- менш вимогливий до умов прання.
Також біопух добре тримає форму, після прання не збивається і має меншу вагу, тому куртки з ним легші.
Як можна зазначити різноманіття наповнювачів дійсно велике і деякі різновиди суттєво відрізняються за властивостями, вимогами до догляду. Характеристики матеріалів напряму впливають на практичність курток, тому обов’язково треба враховувати тип наповнення при покупці верхнього одягу.
Останні коментарі