Сучасний ринок нерухомості в Україні пропонує безліч варіантів житла, враховуючи потреби та фінансові можливості покупців. Досить великою популярністю при цьому користуються квартири-студії.
Першопричиною таких вподобань вважається цілком доступна вартість об’єктів. До прикладу, так звані студійні квартири іф найчастіше затребувані у молодих сімей та одинаків. Які інші переваги, що стимулюють до купівлі подібного житла та які найкращі варіанти для інтер’єрного дизайну в ньому – про це мова піде надалі.
Переваги квартири-студії
Цей тип житла вперше з’явився в Америці. По суті, він являє собою формат, де всі приміщення, окрім санвузла, є єдиним простором. Загалом такі квартири івано франківськ передбачають наявність всього двох або трьох дверей – вхідних, до санвузла та балконні (за наявності цього компоненту). Найчастіше у подібному стилі пропонуються однокімнатні варіації, площа яких може бути різноманітною.
Окрім згаданого вище фінансового аспекту, до інших важливих переваг квартир-студій зазвичай відносять:
- простота концепції, де перевага надається оформленню дизайну в одному стилі;
- компактність, яка зумовлює раціональність використання кожного квадратного метра;
- все на виду – завдяки цьому, прибирання у квартирі здійснюється максимально швидко без лишніх зусиль;
- ідеальне місце для творчості – крім молодят, студії часто купуються під майстерні художниками та музикантами, оскільки акустика та освітлення в них добре підходить для таких справ.
Відзначається також недорого вартісні ремонти у таких приміщеннях та невеликі комунальні платежі.
Недоліки квартири-студії
Незважаючи на всі позитивні моменти проживання у студії, все ж таки для сімей з дітьми такий варіант не дуже підходить. Найкомфортніше в подібних квартирах почуваються родини з 2-3 людей. Пояснюється це тим, що у студіях вкрай важко виділити для себе особистий простір. Інші недоліки полягають у наступному:
- швидке поширення запахів їжі з кухні – цю проблему зазвичай вирішують за допомоги потужної витяжки;
- кухонний жир, який осідає на поверхнях меблів;
- ванна кімната невеликих розмірів, що досить незручно для користування.
Врешті, перебування протягом дня в чотирьох стінах без можливості змінити локацію до іншого приміщення – досить важко. Адже певних змін, навіть незначних, потребує кожен.
Дизайн однокімнатної квартири-студії
Як використати потенціал такого приміщення з максимальною ефективністю? Звичайно, велика увага при виконанні такого завдання приділяється правильному дизайнерському облаштуванню. Варто прислухатися до порад фахівців наступного плану:
- кольорова гама – збільшити наочно простір допомагають світлі та пастельні тони, або їх поєднання;
- освітлення – воно має біти яскравим, бажано, щоб кожна зона вмикалася окремо, також варто не захаращувати зайвими предметами підвіконня;
- інстальовані меблі – висувне ліжко, складний диван, стіл-трансформер допоможе оптимально зекономити простір вдень;
- використання вертикального простору – такий підхід передбачає певну кількість гачків, поличок, навісних сіток, підставок на стінах;
- замасковані сховища – антресолі на шафах, висувний ящик під подіумним ліжком, висувні шухляди під стільницею – все це допомагає складати речі та різні дрібнички у надійні схованки;
- застосування штор – використовуючи легкі завіски або фіранки, можна виокремити місце для сну або робочу зону.
Також при створенні корисного простору не варто боятися купувати великі меблі. До прикладу, шафа-купе до самої стелі з дзеркальною стінкою дозволить вмістити увесь гардероб та одночасно збільшить візуально приміщення кімнати. Вона ж може стати за необхідності і елементом для відокремлення двох зон.
Варіанти зонування
Зонування – один із найважливіших методів проєктування дизайнерської концепції приміщення. Під час планування інтер’єру основні зони виділяються з використанням таких засобів:
- перегородки – прозорі, з меблів або у вигляді штор чи завісок;
- різні кольори оздоблення стін;
- багаторівнева навісна стеля;
- тип підлоги.
В деяких випадках квартира-студія може бути дворівневою. Внизу частіше облаштовується місце для готування їжі, вітальня та прихожа. Вихід на другий рівень, де облаштовується спальне місце, здійснюється через сходи.
Деякі власники зонують житло за допомогою перепадів рівня підлоги. До прикладу, «зайти» до кухні, вони можуть, ступивши на одну сходинку вверх. В свою чергу, територія вітальні знаходиться «внизу». Дехто надає перевагу зонуванню з використанням дзеркал, які візуально розширюють площу. У будь-якому разі, з креативним підходом до інтер’єрного дизайну студії можна отримати цілком зручне, затишне та комфортне місце для сну, відпочинку, роботи та дозвілля.
Останні коментарі