Наш хребет не прямий, він повинен мати правильні вигини. Порушення постави – порушення правильних вигинів хребта. Постава впливає як на стан опорно-рухового апарату, так і на роботу внутрішніх органів та кровообіг голови.
Для того, щоб виправити цю проблему, потрібно придбати коректор для спини на https://ortocomfort.ua/ua/korset-bandazh/for-posture-correction/. За допомогою такого ортопедичного виробу виробляється м’язова основа правильної постави, що допомагає тримати спину і не сутулитися. Найчастіше носіння коректора постави призначається дітям та підліткам. За статистикою, близько 70% підлітків мають проблеми зі спиною.
Основні функції
Коректор для спини сприяє правильному вирівнюванню хребта та запобігає виправленню неприємних або шкідливих звичок, таких як сутулість. Допомагає зменшити больові відчуття в спині й шиї, пов’язані з неправильною поставою або тривалим перебуванням у незручних позах.
Використання коректора може сприяти розслабленню напружених м’язів, що особливо корисно для людей із сидячим способом життя. Правильна постава може покращити кровообіг, що, в свою чергу, позитивно впливає на загальне самопочуття.
Регулярне використання коректора може допомогти запобігти розвитку проблем зі спиною в майбутньому, особливо у молодших людей, які багато часу проводять за комп’ютерами. Також правильна постава може підвищити впевненість у собі і поліпшити загальне враження, яке справляє людина на оточуючих.
Види коректорів
Виділяють такі типи коректорів за зоною застосування:
- реклінатори плечового пояса;
- коректори постави, що фіксують грудний відділ хребта;
- коректори постави, що фіксують поперековий та грудний відділи хребта.
Також вироби для постави можна розділити на дві групи за рівнем терапевтичного ефекту на:
- лікувальні;
- профілактичні.
Лікувальні застосовуються для лікування діагностованих патологій хребта. Наприклад, сколіоз, який зустрічається найчастіше. Підбираються такі коректори за призначенням лікаря.
Профілактичні – це коректори та різні реклінатори, які використовуються для підтримки фізіологічної постави. Незважаючи на те, що коректори профілактичні, самостійно їх призначати собі все ж таки не варто.
При виборі виробу для постави потрібно звернути увагу на якість матеріалу, швів та липучок, а також повітрообмін, адже носити коректор доведеться не один місяць.
Плюси та мінуси від використання коректора для спини
У застосуванні данного аксесуару є багато позитивних моментів. Про те існує думка, що не все так однозначно. У носінні бандажу фахівці відзначають, як плюси, так і мінуси.
Позитивні ефекти від носіння коректора постави:
• розвантажує м’язи спини;
• знімає перевтому хребта;
• випрямляє хребетний стовп;
• відновлює правильну поставу;
• формує правильне положення реберної дуги та плечового пояса;
• нормалізує тонус м’язів.
Негативний ефект від носіння коректора постави
Порушення постави пов’язане з тим, що немає власного м’язового корсета, який утримує спину у випрямленому положенні.
Багато фахівців вважають, що з коректорами постави треба бути обережнішими. Якщо перестаратися, можна ще більше розслабити м’язи спини, не даючи можливості їм працювати самостійно.
Однак досягти негативного ефекту можна тільки тоді, коли використовувати цей корсет бездумно, у тих ситуаціях, коли можна обійтися без нього. Носіння коректора більше 10 годин на день (максимальна допустима тривалість) призводить до того, що м’язи не працюють, м’язовий корсет слабшає ще більше. А це може призвести до того, що без коректора пацієнту вже не обійтися, до того ж можуть додатися постійні хронічні болі в спині.
Основні правила носіння коректора з метою профілактики
Насамперед потрібно зрозуміти, що якщо ви підозрюєте у себе або у своєї дитини порушення постави, то спочатку необхідна консультація з фахівцем – ортопедом або вертебрологом. Причин болю у хребті може бути багато, як і видів порушень постави: від простого порушення до сколіотичної деформації.
Особливості догляду
Догляд за коректором для спини відбувається в залежності від його матеріалу та типу. Ось кілька загальних рекомендацій:
- Завжди починайте з прочитання інструкцій виробника. Вони можуть навести специфічні рекомендації щодо догляду.
- Якщо коректор виготовлений з тканини, його можна прати в делікатному режимі або вручну. Використовуйте м’який мийний засіб. Уникайте відбілювачів.
- Можливо, виріб має знімні елементи (наприклад, вкладиші), які також можна прати окремо.
- Сушіть його на відкритому повітрі у вертикальному положенні. Не використовуйте сушильні машини, так як це може пошкодити матеріал.
- Зберігайте коректор для спини в сухому місці. Найкраще зберігати його в упаковці або у спеціальному чохлі, щоб запобігти потраплянню пилу.
- Періодично перевіряйте виріб на наявність пошкоджень або зносу. Якщо ви помітили, що елементи стали менш ефективними, розгляньте можливість заміни.
- Уникайте використання коректора без потреби. Використовуйте його відповідно до рекомендацій лікаря або фахівця.
Правильний догляд за коректором не тільки продовжить його термін служби, але й забезпечить ефективність у підтримці правильної постави.
Останні коментарі