Комахи, отруйна їжа, окремі види рослин, хімічні речовини спричиняють моментальну реакцію організму тварини з наступними явищами інтоксикації. Надати першу допомогу вихованцю потрібно негайно, але пам’ятайте, що в такому разі відповідальність повністю лягає на ваші плечі.
Ось що допоможе вибрати якісні ветеринарні препарати – каталог і ціни, та інші характеристики цієї продукції. Ставтеся до цього питання максимально серйозно.
Потрібно пам’ятати, що повноцінне медикаментозне лікування може лише ветеринар в умовах клініки. Оптимальним буде консультація з лікарем щодо кожного випадку, надання першої допомоги та швидке транспортування тварини до ветеринарної лікарні.
Ветеринарна аптечка
Універсальний базовий набір повинен містити препарати різних фармакологічних груп, а саме:
- антисептичні речовини;
- антигістамінні;
- знеболювальні;
- сорбенти;
- проносні;
- жарознижувальні;
- протиблювотні.
Обов’язково слідкуйте за терміном придатності препаратів, які збираєтеся використовувати вихованцю. Прострочений продукт у кращому разі не вплине на організм тварини, а в гіршому викличе токсичний ефект.
Вибір ветпрепаратів
Серед антисептиків перевагу віддають «Тераміцину» у формі аерозолю. Зручність використання підкріплюється довгим терміном зберігання (4 роки), але швидше за все на той час балончик вже буде витрачено. Корисним також буде флакон перекису водню.
Антигістамінні – актуальні у теплу пору року, у собак-алергіків, у період активності бджіл: «Супрастин», «Димедрол».
«Новокаїн» – універсальний знеболюючий препарат, у ветеринарній медицині використовується як розріджувач, іноді для зовнішнього застосування на ранах.
Активоване вугілля – для лікування розладів травлення, інтоксикацій.
Касторове масло використовується в практичній ветеринарній медицині, як дієвий та дешевий проносний засіб.
З жарознижувальними слід бути обережними, оскільки невідповідність дози викликає важке отруєння та руйнування еритроцитів. Отруєння мінімальними дозами зустрічається у кішок.
Протиблювотні – «Церукал». Використовують при виснажливому блюванні та небезпечному ступені зневоднення.
Для недовірливих собак і кішок не зайвим буде седативний засіб, який допоможе позбутися зайвого збудження або страху. Переважно використовуються препарати на рослинній основі (валеріана).
Останні коментарі