Всі ми вже добре знайомі з технологією супутникового відстеження об’єктів GPS, або ж Global Positioning System. Вона застосовується в геодезії, картографії, наприклад, ті ж самі карти Гугл працюють саме за її допомогою. Для багатьох з нас наявність GPS-навігатора у власній автівці вже стала необхідністю, адже вона допомагає швидко орієнтуватися на місцевості, що особливо стає в пригоді під час подорожей. Ба більше, сьогодні навіть смартфони мають вбудований GPS-датчик.
Але чи відомо вам, що GPS може бути найнеобхіднішою технологією для бізнесу? Так, зокрема для тих його галузей, де залучені будь-які транспортні засоби. Як це працює? Розповімо трохи детальніше.
GPS для моніторингу транспорту — що може технологія?
Мабуть, кожен власник комерційних чи вантажних авто знає, що якщо він не сам 24/7 сидить за кермом, то потрібно контролювати всі переміщення та маршрути, щоб не втрачати гроші. Неблагонадійні водії, що можуть раптово звернути з маршруту та затримати доставку, раптові аварії чи крадії, що зливають паливо з баків призводять до зайвих витрат. А кому вони потрібні? Звісно ж, нікому.
І ось тут на допомогу приходить GPS-моніторинг, що надає можливість мати контроль над кожним етапом пересування.
За допомогою GPS трекерів для авто власники автопарків можуть:
– Відстежувати місцезнаходження автомобіля в реальному часі. Ви завжди знаєте, де знаходиться транспортний засіб і чи не відбувається відхилення від запланованого маршруту.
– Контролювати робочий час водіїв. У застосунку можна фіксувати всі зупинки, швидкість пересування, а також те, наскільки ефективно використовується час у дорозі.
– Моніторити швидкість і виявляти порушення. Система сповіщає про перевищення швидкості чи інші ризикові дії водія, що може сприяти уникненню аварійних ситуацій.
– Знижувати ризики крадіжок. Завдяки відстеженню можна оперативно реагувати на викрадення та блокувати двигун авто в критичних ситуаціях.
А от в українській компанії АНТЕНОР, що займається розробкою та впровадженням GPS-моніторингу на автотранспорті, стверджують, що ці доволі корисні функції не є кінцевими можливостями. Що б ви сказали, наприклад, про датчики на основі GPS, що контролюють пальне в баку кожного транспортного засобу – точно визначають рівень пального в баках, попереджають про несанкціоновані зливи ? Або ж як вам ідея негайного сповіщення про позаштатну ситуацію з автівкою, якщо вона вийшла з ладу чи водій поводитися необережно на дорозі? Сьогодні GPS-трекери таке теж можуть!
Такі додаткові можливості стають важливими інструментами для підприємств, що прагнуть підвищити дисципліну та відповідальність працівників, знизити витрати на обслуговування та забезпечити безпеку транспорту.
Приклади бізнесів, яким варто залучити GPS до своїх процесів транспортування
Звісно ж, перш за все моніторинг потрібен компаніям, що пропонують своїм клієнтам доставку — продуктів, товарів тощо. Також це цілком дієвий інструмент для логістів. А от менш очевидним є використання подібних трекерів для фінансових установ, що пропонують транспортні засоби в лізинг чи кредит, або для страховиків. А дарма, бо, наприклад, фінансові установи, які надають послуги лізингу чи страхування, можуть використовувати GPS для контролю за своєю власністю або застрахованими активами. Це дозволяє відстежувати, як саме використовуються транспортні засоби, і приймати рішення на основі зібраних даних
Отже, GPS – це не лише мапи та навігатори, це ще й перспективний інструмент контролю для бізнесів, який варто спробувати в дії. Компанії, які використовують транспорт, мають величезні можливості для підвищення прибутковості та конкурентоспроможності, застосовуючи сучасні рішення GPS-моніторингу.
Останні коментарі