Прогнози енергетиків щодо найближчого майбутнього української енергосистеми знову звучать тривожно, а це означає, що часи повербанків та різних зовнішніх акумуляторів повертаються.
Якщо ж повербанк довго не використовувався за непотрібністю, то приводити його до тями слід у кілька етапів, щоб не нашкодити пристрою.
Баланс заряду
Зі збільшенням кількості електронних пристроїв наявність джерела автономної енергії з роками стає лише актуальнішою, а самі повербанки вже давно довели свою ефективність, а в умовах перебоїв із електрикою навіть незамінність. Ці маленькі хоч і не завжди компактні помічники дозволять довше зберігати необхідні гаджети в робочому режимі для виконання будь-яких завдань – роботи, перегляду фільму в дорозі або азартних розваг, здійснюючи в Ельслотс вхід.
Разом з тим, необхідно враховувати, що в основі роботи повербанком в основному лежить принцип роботи літієвих батарей, які мають свої особливості використання. Не секрет, що будь-який акумулятор має свій термін служби, тому правильна взаємодія з ним здатна його відчутно продовжити. Наприклад, фахівці радять тримати заряд повербанку приблизно на середині, якщо пристрій використовується рідко.
Втім, повна зарядка девайсу також повинна проводитися принаймні раз на три місяці – це допоможе стабілізувати роботу повербанку та задіяти його зарядні кордони повною мірою. А ось якщо рівень заряду опустився нижче 20-15%, то правильним рішенням буде припинити його використання та відправити на підзарядку.
Вихід зі сплячки
Нерідко буває, що павербанк не використовується місяцями, що позначається на роботі. Це одна з особливостей вбудованих літієвих батарей, які іноді потребують “пробудження”:
- Провести повний цикл заряджання;
- Під’єднати пристрій до комп’ютера за допомогою USB, щоб подати слабкіший струм, оскільки на звичайну зарядку він може не реагувати;
- Іноді допомагає перезавантаження підключеного павербанка.
Часто наслідки такого простою можуть бути значно серйознішими – здуття акумуляторів, відчутна втрата потужності, нестабільна робота.
Подібні “реанімаційні заходи” часто допомагають поступово повернути роботу акумуляторів павербанка в колишній режим, але безслідно проходить рідко. Особливо, якщо пристрій зберігався неправильно або зовсім зазнавав фізичних ушкоджень.
Також слід звернути увагу на технічні показники пристрою. Наприклад, якщо павербанк для нормальної роботи вимагає сили струму 2А, то ігнорувати поради розробників не варто, тому зарядні пристрої також повинні відповідати.
Останні коментарі