Стан психічного, емоційного та фізичного виснаження, яке виникає як результат тривалого стресу, перевантаження роботою або нестачі задоволення називають вигоранням. Люди, які зазнали його, можуть відчувати втому, відсутність мотивації та інтересу до роботи, а також почуття безпорадності та занепокоєння. Вигоряння може виявлятися як емоційне та фізичне виснаження.
Стан вигорання знижує продуктивність та якість роботи. Але найгірше, що воно призводить до втрати інтересу навіть до улюблених справ. Людині може стати не цікаво проводити час із близькими, читати, грати в Ельслотс казино тощо.
Симптоми вигорання
Помітити у себе симптоми та вчасно вжити заходів по їх усуненню вкрай важливо. Тож варто звернутись до спеціаліста, якщо у вас є:
- почуття втоми та виснаження навіть після відпочинку;
- зниження мотивації та ентузіазму до роботи;
- постійне почуття безпорадності та занепокоєння;
- зниження продуктивності та якості в роботі;
- проблеми зі сном та концентрацією.
Цей емоційний розлад може викликати дратівливість, апатію, а потім і депресію. Вигоряння вимагає уваги та лікування, оскільки може мати серйозні наслідки для здоров’я та якості життя. Люди, схильні до вигорання, потребують відпочинку, психологічної підтримки та змін у робочих умовах, щоб впоратися з цим станом.
Особисте та професійне вигорання
Зазвичай говорять про професійне вигорання, але є багато людей, які стикаються з цим станом навіть поза роботою. Професійне та особисте вигоряння – це два взаємопов’язані, але різні концепти, що характеризують стан виснаження та тривалого стресу.
Професійне вигорання – це стан, коли людина почувається виснаженою, емоційно і фізично внаслідок тривалої роботи чи заняття певною професійною діяльністю. Професійне вигоряння часто пов’язане з надмірним навантаженням, низькою винагородою за свої зусилля, конфліктами на роботі, навантаженням інформацією тощо.
Особисте вигорання трапляється, коли людина почувається виснаженою поза робочим середовищем. Особисте вигорання може бути викликане різними факторами, такими як персональні проблеми, сімейні конфлікти, соціальний тиск, постійний стрес тощо. Часто з ним стикаються мами в декреті, люди, які виконують дуже багато сімейних обов’язків та не отримують за них визнання та винагороду. Обидва типи види вигорання можуть серйозно вплинути на якість життя, фізичне та психічне здоров’я людини, а також на його професійні та особисті стосунки.
Останні коментарі