У своїй недавній публікації для порталу «Українські Новини» голова Ukrainian Gambling Council Антон Кучухідзе зазначив, що український легальний гемблінг виконав всі поставлені завдання 2023 рік, навіть незважаючи на усі виклики. Він підкреслив, що надходження до держбюджету перевищили заплановані показники ще у листопаді.
Однак зауважив, що чимало системних проблем з законодавством та системою оподаткування для азартного бізнесу досі не врегульовані.
Сьогодні в Україні вже є сформований перелік топових інтернет казино, які сплачують ліцензійні платежі та податки, що, за словами Кучухідзе, є вагомим внеском в українську економіку. За минулий рік держбюджет отримав 1,871 млрд грн ліцензійних платежів — 101% від запланованої суми. У переліку гральних закладів, які легально працюють в Україні, наступні:
- Pin-Up.ua
- Слотокінг
- GG.BET
- Super Gra
- Favbet та інші
Втім, за словами Антона Кучухідзе, на 2024 рік плани щодо надходжень до держбюджету дещо скромніші. Заплановано отримання 1,047 млрд грн ліцензійних платежів. При цьому зменшена й сума витрат для підтримки функціонування Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей. Якщо у 2023 році ця сума складала 86,8 млн грн, то на 2024 рік закладено 76,8 млн. Це у 14 разів менше запланованих доходів.
Водночас варто зауважити, що сума 1,047 млрд грн — це виключно ліцензійні платежі без врахування податкових зборів. Однак робити чіткі прогнози щодо їхньої суми доволі складно через низку обʼєктивних факторів. Кількість азартних гравців в Україні поступово зростає, але загалом їхня чисельність залишається порівняно низькою. На тлі бойових дій та економічної нестабільності українці у переважній більшості намагаються економити на будь-яких розвагах. Відповідно, далеко не всі готові грати в азартні ігри на реальні гроші. З одного боку, це дещо ускладнює розвиток азартного бізнесу. Але з іншого, це один з факторів, завдяки якоим в країні не постає гострої проблеми поширення ігрової залежності (лудоманії). Як неодноразово зазначали експерти та підтверджували соціологічні опитування, українці в цілому не є азартною нацією. А у період повномасштабної війни тяга до азартних ігор стала ще меншою.
Наостанок Антон Кучухідзе виступив категорично проти ініціатив щодо ліквідації Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей. Це питання вже неодноразово підіймалося у 2023 році й навіть був зареєстрований відповідний законопроєкт №10101, згідно з яким КРАІЛ дійсно можуть ліквідувати. Втім, цього поки що не сталося, й голова Ukrainian Gambling Council впевнений, що таке рішення матиме виключно негативні наслідки для діяльності легального азартного бізнесу в Україні. Й натомість воно сприятиме появі ще більшої кількості нелегальних операторів, яких навіть зараз залишається вкрай чимало.
Останні коментарі