Серед українців досі панує хибне переконання: мовляв, до лікарів треба звертатися лише коли є якісь скарги на здоров’я. Тобто здебільшого люди звертаються до фахівців вже по факту виникнення проблеми (захворювання) та коли є потреба в лікуванні.
Це неправильний підхід, адже регулярні профілактичні огляди потрібно проходити з певною регулярністю, а не чекати, поки щось заболить. Для чого це потрібно? Профілактичні медогляди щонайменше один раз на рік дозволяють стежити за станом здоров’я у динаміці, вчасно виявляти будь-які проблеми та відхилення у роботі організму та вчасно починати лікування.
У цьому матеріалі хочемо поговорити саме про офтальмологів і здоров’я зорової системи. Для чого та як часто потрібно відвідувати офтальмологічний кабінет? На це запитання відповідаємо далі.
Рецепт на окуляри та контактні лінзи
Головна та найбільш очевидна причина звернення до окуліста це, звісно ж, погіршення гостроти зору. Коли людина не може добре бачити на певній відстані, у неї виникає потреба носіння засобів корекції, а це окуляри для зору або контактні лінзи. Ні лінзи, ні окуляри наполегливо не рекомендується купувати та носити на свій розсуд, адже це може бути небезпечно для здоров’я очей. Потрібно розуміти, що це засоби медичного призначення, а отже купувати і носити засоби корекції зору варто лише за попередньою рекомендацією медика.
Після звернення до офтальмолога та проходження перевірки зору, лікар надасть вам рецепт на окуляри — якщо, на його думку, ви маєте потребу в їх носінні. З цим рецептом ви далі повинні звернутися в магазин оптики, де продавці-консультанти допоможуть вам підібрати оправу та рецептурні оптичні лінзи.
Чим загрожує носіння окулярів і лінз не за рецептом?
Лише лікар і лише після комплексної діагностики зору може правильно визначити оптичні лінзи з якими параметрами вам потрібні. Зокрема яку діоптрійність повинні мати лінзи окулярів, щоб скорегувати недоліки зору пацієнта та забезпечити чітке бачення. Самостійно визначити ці параметри неможливо.
Купуючи окуляри без рецепта, ви ризикуєте помилитися з вибором та придбати окуляри, що не підходять вам за оптичними параметрами. Носіння невдало підібраних окулярів (чи контактних лінз) може викликати наступні симптоми:
- головний біль;
- біль та печіння очей;
- запаморочення;
- відчуття зорової втоми;
- двоїння предметів в очах;
- відчуття тиску в області очей та скронь.
Як часто потрібно перевіряти зір
Фахівці офтальмології наполягають на необхідності проходити діагностику зору щонайменше один раз на рік. Ця рекомендація стосується усіх і навіть тих, хто наразі немає жодних діагностованих вад зору. Є категорії людей, яким потрібні більш часті візити до окуліста, зокрема:
- люди віком старше 40 років;
- люди, які працюють за комп’ютером;
- люди з цукровим діабетом, гіпертонічною хворобою, захворюваннями щитоподібної залози та неврологічними захворюваннями;
- люди, що мають близьких родичів з офтальмологічними захворюваннями (катаракта, глаукома).
Точний графік візитів потрібно обговорити та узгодити зі своїм офтальмологом в індивідуальному порядку.
Приводом звернутися до лікаря-офтальмолога також є наступні симптоми:
- сухість очей, що не знімається зволожувальними краплями;
- швидка втомлюваність очей;
- почервоніння очей, розширені капіляри на очах;
- біль, печіння очей;
- відчуття наявності піску в очах;
- погіршення зору в темноті;
- часті головні болі та відчуття підвищеного тиску, що локалізується в області очей;
- поганий та нечіткий зір;
- порушене сприйняття кольору;
- двоїння в очах, відчуття пелени перед очима.
Останні коментарі