Стрес та зайва вага часто взаємопов’язані, тому мають серйозний вплив на фізичне та емоційне здоров’я. Коли людина перебуває у стані стресу, він виникає підсвідоме бажання вживати шкідливу їжу. Це підвищенням рівня гормону стресу кортизолу, і навіть гормону голоду — греліну. Вони стимулюють апетит і посилюють засвоєння цукру, жирів та вуглеводів. Відбувається короткочасний ефект задоволення, який швидко минає і знову з’являється почуття голоду.
Безпосередній вплив стресу на організм
Стрес має прямий вплив на наше тіло та спосіб життя. Коли це короткостроковий стрес, наприклад передчуття на Віп Казіно вхід, то вихід адреналіну може позитивно впливати на організм. Але розглянемо моменти, на які слід звернути особливу увагу людям, які періодично живуть у стресовому стані.
- Гормональні зміни. Стрес активує виділення гормону кортизолу, який стимулює апетит, особливо до солодких та калорійних продуктів. Постійна дія кортизолу сприяє накопиченню жиру, часто в ділянці живота;
- Обмін речовин. Стрес призводить до уповільнення обміну речовин, що зменшує ефективність спалювання калорій та сприяє набору ваги.
- Компульсивне переїдання. У стресових ситуаціях багато людей вдаються до переїдання як способу втіхи. Це може стати звичкою, що веде до надмірного споживання калорій та, як наслідок, до набору ваги;
- Зміна харчових навичок. У періоди стресу людина може змінювати свої переваги у бік більш калорійної та менш корисної їжі.
- Фізична слабкість. Стрес може супроводжуватися погіршенням настрою, апатією та втомою, що призводить до зменшення фізичної активності та, як наслідок, до повільного спалювання калорій;
- Порушення сну. Стрес викликає проблеми зі сном, що також пов’язано зі зміною апетиту та обміну речовин.
І нарешті — циклічний взаємозв’язок. Стрес провокує набір зайвої ваги, яка, своєю чергою, викликає стрес. Зайва вага стає джерелом психологічного дискомфорту, створюючи замкнене коло: стрес викликає переїдання, а набрана вага провокує нові стресові ситуації.
Як боротися з депресивним станом
Варто включити у своє життя стратегії управління стресом, такі як медитація та фізична активність. Важливо підтримувати здоровий спосіб життя з упором на збалансоване харчування та регулярні тренування. Спробуйте включити в повсякденний раціон їжу, багату на клітковину:
- коричневий рис та гречка;
- цільнозерновий хліб;
- горіхи (волоські, мигдаль, кеш’ю);
- лляне та соняшникове насіння;
- зелені листяні овочі (броколі та капуста).
Вживайте більше овочів та фруктів, а от солодку та крохмалисту їжу краще виключити з раціону. Крім правильного харчування нормалізації ваги важливий повноцінний сон. Спробуйте усунути причини стресу, щоб нормалізувати вироблення інсуліну, кортизону та інших фізіологічних чинників. Якщо стрес стає непереборним, значить знадобиться допомога професіоналів.
Останні коментарі