Холодильник є достатньо важливим побутовим приладом, адже саме в ньому зберігаються всі основні стратегічні запаси продуктів сучасної родини. Відповідно, такий важливий в домашньому господарстві прилад, просто зобов’язаний бути не тільки функціональним, але й комфортним.
Додатковий комфорт в експлуатації холодильника забезпечує освітлення, адже якщо його не буде або воно буде не якісним, ми ризикуємо упустити що-небудь смачненьке.
Збій в роботі холодильника – чому блимає лампочка?
При кожному відкритті дверцят холодильника магічним чином в ньому загоряється світло. Але так буває лише в тих випадках, коли відсутня технічна несправність. В іншому випадку світло може бути відсутнім або лампочка починає дратувати своїм блиманням.
І якщо при повній відсутності освітлення все стає більш-менш зрозуміло, може бути відсутня електрика в мережі, лампочка перегоріла або не працює холодильник, то при блиманні лампочки аварію можна шукати в самих різних вузлах побутової техніки.
Майстри з сервіс центру https://bystromaster.com.ua/ виявили основні причини, чому відбувається блимання лампочки в холодильнику:
- Несправності в лампочці – нерідко блимання лампочки відбувається перед самим її виходом з ладу, тому можна не очікувати моменту, коли вона повністю затухне, а замінити її одразу.
- Несправний датчик відкритих дверцят – уважні користувачі знають, коли закриваються дверцята холодильника, світло в середині камер затухає, а вмикається воно лише тоді, коли знову відкриваються дверцята. Балато сучасних холодильників обладнані спеціальними датчиками, які визначають відкриті дверцята або ні, у випадку несправності датчику, лампочка може блимати.
- Перебої в подачі електрики – блимання лампочки може бути викликано нестабільною електрикою, технічну несправність може викликати перепад напруги, скачки в електричній мережі.
- Поломка керуючої плати – окремі моделі сучасних холодильників оснащені електронікою. Такий крок дозволив додати функціональність, в деяких випадках навіть збільшити економію електрики. Однак якщо електронна плата холодильника несправна, це може приводити до негативних наслідків, наприклад, блимання світла в камерах приладу.
- Несправності в електричній складовій – окислення контактів, погорілі проводи, все це також може негативно вплинути на якість освітлення в холодильнику.
Як виправити технічну несправність та позбавитися від блимання світла в холодильнику?
Частіше за все, якщо в холодильнику відбувається блимання світла, це свідчить про те, що несправна сама лампочка та настав час її замінити.
Як замінити лампочку в холодильнику:
- Під час заміни відключаємо холодильник від електрики;
- Щоб заміну лампочки було проводити зручніше, продукти краще дістати з камери;
- В деяких випадках може знадобитися дістати полиці;
- Демонтуємо плафон, за яким розташована лампочка, частіше за все він закріплений на засувках;
- Викручуємо лампочку, іноді попутно може знадобитися від’єднати проводи, що ідуть до лампочки;
- Встановлюємо нову аналогічно старій лампочку;
- Проводимо збірку в зворотному порядку – встановлюємо на місце плафон, розташовуємо полочки по місцях, закладаємо продукти на місце та вмикаємо холодильник.
Якщо причиною поломки стала не лампочка, а, наприклад, датчик відкриття дверцят, то його необхідно замінити на новий, ремонт датчика недоцільний.
Більш складним та дорогим може виявитися ремонт або повна заміна електронної плати. Самостійно подібні роботи краще не проводити, більш правильно звернутися за допомогою до досвідченого спеціаліста.
Профілактика працездатності холодильника
Щоб домашні проблеми з холодильником та іншою споживчою технікою не переслідували вас регулярно, слід проводити профілактичні заходи, які здатні позбавити від багатьох побутових проблем. Не виключенням є блимання світла в холодильнику.
Що робити, щоб уникнути поломок холодильника?
- Необхідно регулярно міняти лампочку, адже її експлуатація в холодильнику не є вічною;
- Холодильник слід регулярно розморожувати, розморозку слід проводити згідно вимог та рекомендацій виробника, адже підвищена вологість та надлишок льоду в камерах також може негативно вплинути на освітлення та електричну складову приладу;
- Необхідно проводити контроль за станом ущільнювачів на дверцятах, адже при їхньому пошкоджені або зношені в камеру потрапляє тепле повітря, різниця температури може спровокувати підвищення вологості в камерах;
Майстри з ремонту холодильників https://bystromaster.com.ua/remont-holodilnikov/ рекомендують ввімкнення холодильника в мережу рекомендовано проводити через реле напруги або стабілізатор, який здатний захистити від можливих перепадів напруги в електричній мережі.
Останні коментарі