В останні роки звичною є картина, коли на даху приватного будинку можна побачити сонячні панелі, які в народі називають сонячними батареями. Проте ці пристрої є лише елементом цілої системи невеликої електростанції, до якої входять й інші важливі компоненти.
Самі станції доступні для користування в декількох видах – мережеві, автономні та гібридні. На особливу увагу заслуговують автономні сонячні станції які є дуже корисною технологією. Їх облаштування дає можливість забезпечити користувачів безперервною подачею електроенергії, завдяки чому жителі будинку можуть користуватися всіма електроприладами незалежно від під’єднання будівлі до електромережі. Таким чином вони назавжди забудуть про перебої в подачі струму чи про низьку напругу в мережі.
В чому особливості автономної сонячної станції?
Із самої назви цієї системи випливає те, що вона зовсім не пов’язана із загальною мережею. Встановлюватися такі станції можуть не лише в житлових будинках, а й в невеликих офісних приміщеннях, на турбазах, в комерційних приміщеннях, та всюди, де виникає необхідність мати безперебійне живлення.
Дуже важливо при цьому зробити правильний розрахунок сонячної електростанції оскільки для них можна підібрати акумуляторні батареї різної потужності. Окрім фотоелектричних модулей (панелей), до подібних систем зазвичай входять наступні елементи::
- АКБ – вони відповідають за накопичування виробленої електроенергії;
- контролер заряду – до нього надходить згенерована енергія від сонячних панелей, функція пристрою полягає в управлінні режимами заряду батарей, не допускаючи їх перезаряду;
- інвертор – за його допомоги відбувається трансформація постійного струму в змінний; підбирається цей пристрій в залежності від кількості електроприладів, які потрібно буде обслуговувати;
- захисна автоматика – до її складу входять обмежувачі перенапруги, запобіжники та роз’єднувачі, які зазвичай монтуються в розподільних щитках;
- кріплення – вони входять до комплектації, забезпечуючи надійну та якісну фіксацію панелей в потрібному місці з можливістю для їх провітрювання.
Суть роботи автономної станції досить проста. В сонячну погоду батареї акумулюють заряд, забезпечуючи використання збереженої енергії для побутових потреб. Багато моделей подібних станцій працюють сумісно з вітряками або генераторами – бензиновими чи дизельними. Така конструкція забезпечує страховку в тривалі похмурі зимові дні без сонця.
Кожен окремий комплект автономної станції підбирається під конкретні завдання з врахуванням потрібної потужності. Зазвичай для середньостатистичного житлового будинку потрібна система з показниками від 10 кВт.
Atmosfera: вигідні пропозиції по автономних сонячних станціях
Компанія Atmosfera забезпечує весь спектр послуг по встановленню сонячних автономних станцій. Замовляючи послугу в компанії, ви можете розраховувати на наступні привілеї:
- професійний підбір обладнання з врахуванням побажань замовника;
- оформлення договору про взаємовідносини та обов’язки сторін;
- виконання монтажних і пусконалагоджувальних робіт, проведення інструктажу стосовно експлуатації системи;
- гарантійне та після гарантійне обслуговування;
До основних переваг встановлення таких систем відносять повну незалежність від норм користування, тарифів та перепадів напруги в мережі. Станція буде поставляти електрику в горах, на острові, та навіть в палатку біля дороги. Ви не будете залежати від постачальників і визначатимете самі, скільки вам потрібно виробляти електроенергії.
Останні коментарі