Мало хто з українців, переїжджаючи у США, може дозволити собі купівлю власного житла, принаймні у перші місяці або навіть роки. Тому мігранти обирають варіанти оренди, які підійдуть за розміром, розміщенням та ціною.
Оренда житла в США не є чимось незвичайним – багато американців навіть не прагнуть купити квартиру або будинок, і все життя живуть в орендованому.
Обираючи житлове приміщення для оренди, будьте готові також сплатити депозит, сума якого зазвичай дорівнює вартості одного місяця. Але так як мігранти зазвичай не мають кредитної історії в Америці, орендодавець може вимагати більший депозит. Коли ваш орендний договір закінчується, і ви його не подовжуєте, депозит вам повертають (якщо у квартирі/будинку нічого не пошкоджено).
Скільки коштує оренда однокімнатної квартири в Америці?
У Сполучених Штатах можна орендувати майже будь-яке житло. США може запропонувати будинки для сімей, кімнати для одинаків чи студентів або квартири. Останній варіант користується найбільшим попитом, бо є дешевшим за будинки, але більш комфортним за кімнати.
В Америці кімнати у квартирі або будинку рахуються не так як в Україні. Наприклад, однокімнатна квартира – це житло з однією спальнею та вітальнею, тобто це як українська двокімнатна квартира. Отже, такий варіант ідеально підійде навіть для родини з дітьми. Саме тому такий тип житла є найбільш популярним серед мігрантів. Вартість оренди в середньому коливається від 1600 доларів до 2700, але можна знайти як дешевші варіанти, так і значно дорожчі. Вартість залежить від наступних факторів:
- Обраний штат. Є ті, які більш популярні через кліматичні умови, кількість та різноманіття роботи, або розвиненість інфраструктури, тому й оренда вища. Також у кожному штаті своя система оподаткування і свій податковий відсоток, і це, звичайно ж, буде впливати на вартість оренди.
- Вибір міста та району. Ні для кого не секрет, що у мегаполісах ціни вищі, ніж у маленьких містечках чи передмісті. Але й у великих містах ціна оренди може коливатися у широкому діапазоні. На неї впливає престижність місцевості, наближеність до центру міста, «репутація» району та навіть расовий склад населення.
- Інфраструктура. Чим більше вона розвинена й урізноманітнена, тим дорожче буде оренда. Так, дуже зручно мати у пішій доступності магазини, школу, кінотеатр, спортивну залу, кафе та інші місця для відпочинку, але якщо ви бажаєте зекономити, то краще обирати райони, де цього всього менше.
- Меблювання. Частіше за все, житло здається без меблів – є лише основна техніка та кухонний гарнітур. Але якщо вам потрібна повністю мебльована квартира, то вартість оренди буде вищою.
Є житлові комплекси з додатковими послугами на території. До них відносяться: басейн, спортивна зала, підземний паркінг та інші подібні «бонуси». Оренда квартири в США в одному з таких комплексів буде суттєво вища. Не варто також забувати про додаткові щомісячні витрати. Це комунальні платежі, за потреби – оренда паркувального місця, оплата за домашніх тварин (якщо у вас вони є, і проживання з ними дозволене орендодавцем).
Для українців, цікавою особливістю житла в Америці є відсутність централізованого опалення. У квартирах обігрів здійснюється кондиціонерами з функцією обігріву, а у будинках – газовими котлами. Це також треба враховувати, бо йдуть більші витрати електроенергії, або потрібно купувати газ.
Обов’язково читайте договір оренди перед підписанням. В ньому повинні бути чітко прописані права та обов’язки обох сторін. Договір зазвичай укладається на рік або два і не може бути розторгнутий без вагомої причини. Також вам не мають права підіймати орендну плату, якщо ви заселилися родиною з дітьми або належите до категорії матір-одиначка.
Де знайти найвигідніші пропозиції щодо оренди для українських мігрантів?
Краще за все шукати житло для оренди на тематичних сайтах – особливо тих, які створені для мігрантів. Одним із таких є ресурс Ukrainian USA and Canada. На сайті ви знайдете не тільки оголошення щодо оренди і купівлі житлової нерухомості, а й пропозиції роботи і різноманітні послуги. Зручно те, що більшість оголошень розміщено українською, і є сортування за категоріями та містами.
Багато людей емігрує, не маючи великих грошей для початку нового життя – особливо, якщо це біженці, і кожен з них шукає спосіб знайти гідне житло за невелику суму. Тому краще здійснювати пошук різними методами. Найбільш дієві з них – це:
- Інтернет-ресурси. Цей спосіб має найбільше переваг, бо дозволяє підшукувати квартиру чи будинок з будь-якого куточка світу. Ви зможете порівняти пропозиції з різних штатів, а також подивитися фото самого житла. Сайти для мігрантів ще й дають можливість зв’язатися та домовитися з орендодавцем, не володіючи англійською.
- Ріелторські агентства. Якщо ви не хочете займатися пошуком самостійно, знайти житло потрібно терміново, або ж ви боїтеся натрапити на шахрая, то можете звернутися по допомогу до агента з нерухомості. Але перевіряйте, чи є в нього ліцензія. Вам підберуть декілька варіантів за бажаними параметрами і допоможуть з оформленням договору, та послуги агента будуть платні. Хоча є варіанти, коли оплата послуг ріелтора здійснюється за рахунок орендодавця.
- Родичі та друзі. Якщо ви маєте близьких людей, які вже деякий час живуть в Америці, то можете попросити їх про допомогу. Вони краще орієнтуються в цінах та районах міста, а тому зможуть підшукати вам хороше житло, або дати пораду, на що звернути увагу під час пошуку. Та цей варіант підходить лише тоді, коли ви плануєте жити в тому ж населеному пункті, що й ваші родичі/друзі.
- Українська діаспора. Вона у Сполучених Штатах велика і дружня. Тому ви можете пошукати сайти, де спілкуються українці, які проживають у США, та спитати поради. Чи навіть знайдуться люди, які шукають орендарів для своєї нерухомості.
- Місцеві газети. Якщо ви вже знаходитесь в Америці та визначились із містом для постійного проживання, то можете купити газети з оголошеннями та шукати житло через них. Цей спосіб у наш час не такий популярний, як дошки оголошень в інтернеті, але все ще досить дієвий.
Ще одна порада тим, хто вже обрав місто або навіть знайшов там роботу – це прогулятися по районах та пошукати таблички і банери з написом «For Rent». Так ви зможете заздалегідь оглянути район і подивитися на розташування приватного чи багатоквартирного будинку. Потім вже можна зв’язатися з ріелтором, управляючою компанією або напряму з власником.
Не соромтеся торгуватися, бо можливість збити ціну досить реальна. В будь-якому випадку, оренда житла в США доступна для людини, яка працює. Потрібно лише врахувати основні та додаткові витрати, і обрати той варіант, який не буде «з’їдати» майже весь бюджет. На сайті Ukrainian USA and Canada ви неодмінно знайдете влучне по всім параметрам житло – вам лише потрібно зайти на сайт та відсортувати оголошення!
Останні коментарі