Наразі зооактивісти активно пропагують брати тварин з притулків та з вулиці, а не купувати домашніх улюбленців. З одного боку, це звісно дуже шляхетне рішення, а з іншого, не всі можуть бути до нього готові. Адже, коли береш маленьке цуценя чи кошеня від заводчиків, приблизно розумієш, в яких умовах тварина зростала. А на вулиці чи в притулку тваринка може мати психічні травми та певні розлади поведінки, з якими доведеться щось робити.
З іншого боку — тварина з притулку не буде коштувати якихось шалених грошей. А купівля породистого песика чи котика — це як гра в казино на гривні, потребує багато вкладень. Вони звісно окупаються, але окрім необхідних витрат на утримання додається ще чимала сума на купівлю.
Що варто знати, перш ніж завести тварину
Україна тільки становиться на шлях цивілізованого поводження з тваринами. Тому в країні часто можна зустріти безпритульних собак та кішок. Люди заводять їх, потім їм щось не подобається, тож вони таким чином позбуваються тваринок. Щоб поведінка нового мешканця не стала шокуючою, варто дізнатись про певні нюанси. Наприклад:
- тварина має свій характер, який може не збігатися з очікуванням власників;
- тварина буде спати там, де їй подобається;
- тварині потрібна не тільки їжа, а й увага.
Собаки, як правило, швидко звикають до оточення (сім’ї) та починають сприймати його, як свою стаю. А от котам частіше потрібен простір. Вони можуть лазити по меблях, здиратись на вікна. Це не забаганка, а потреба цього виду.
Собакам різних порід може потребуватись різне навантаження, увага. Перш ніж приймати рішення, зберіть інформацію про породу. А якщо собака не має виражених ознак якоїсь породи, то просто придивіться до її звичок. Спробуйте погуляти з нею, погратися. Подивіться, як собака реагує на вас, чи комфортно вам з твариною. Пам’ятайте, що собаки великих порід без необхідного дресування, можуть доставити значні неприємності під час прогулянок. Втримати її на повідку буде дуже складно.
Чудова можливість спробувати себе в ролі власника певної тварини: взяти її на перетримку. Так називають процес, коли люди беруть до себе додому тварину на деякий час. Перетримка зобов’язує піклуватись про собачку чи котика, але не зобов’язує залишати його в себе назавжди.
Що потрібно тварині вдома
З першої ж миті, як тварина з’являється вдома, їй потрібен:
- якісний корм;
- питна вода;
- миски для корму/води;
- підстилка.
Котам потрібні лотки та наповнювачі, а собакам — зручні нашийники та міцні повідці. Тваринам, як і людям, періодично потрібні ліки, медичне обслуговування, засоби гігієни. Якщо собака з вулиці чи з притулку, може знадобитись певний час, щоб привчити її до вигулу. До цього часу знадобляться одноразові пелюшки. Маленькі цуценята також потребують пелюшок, але заводчики часто привчають до них малечу з самого народження, тож проблем із гігієною не виникає. Якщо ж цуцик не привчений до пелюшок, знадобиться час на те, щоб він навчився ними користуватись за призначенням.
Останні коментарі