Ендоскопічна діагностика – це найсучасніший метод виявлення внутрішніх хвороб пацієнта, під час якого лікар використовує спеціальне обладнання, що називається ендоскопом. Ендоскоп має маленьку камеру, яка допомагає лікарю побачити внутрішні органи пацієнта на великому екрані.
Як відбувається процес ендоскопічної діагностики?
Сам процес діагностики є напрочуд простим та практично безболісним. Лікар вводить ендоскоп через отвір у тілі пацієнта, такий як, наприклад, рот або ніс. Камера на кінці ендоскопа допомагає побачити деталі, які неможливо побачити зовні. Існує ряд ендоскопічних обладнань https://contact-endoscopy.com/.
Завдяки ендоскопічній діагностиці лікар виявляє проблеми, такі як:
- Виразки;
- Запалення;
- Інші внутрішні аномалії.
Така діагностика дозволяє лікарю поставити діагноз більш точно та скласти якісний план лікування, відповідно до результатів дослідження.
Переваги ендоскопічної діагностики
Ендоскопічний метод дозволяє лікарям уникнути більш інвазивних процедур (із більшим втручанням), що спричиняє сильний дискомфорт пацієнтові. Проте, допомагає із мінімальними складнощами дізнатися більше про стан здоров’я пацієнта.
Які частини тіла можна дослідити за допомогою ендоскопії?
За допомогою ендоскопічної діагностики стає можливим досліджувати абсолютно різні частини тіла, наприклад:
- Лапароскопія (черевна порожнина і таз);
- Артроскопія (суглоби);
- Урологія;
- Гінекологія;
- ЛОР;
- Гастроскопія (кишківник);
- Колоноскопія;
- Бронхо- та ларингоскопія;
Цей метод дозволяє отримати детальне зображення внутрішніх органів та їх стану, що допомагає виявляти захворювання на ранніх стадіях.
Під час такої діагностики лікар також може взяти невеликі зразки тканин для подальшого аналізу. Це називається біопсією. Біопсія допомагає встановити точний діагноз і визначити, чи є у пацієнта серйозне захворювання тощо.
Взагалі, ендоскопічна діагностика є найбезпечнішим і найефективнішим способом вивчення внутрішніх органів, що допомагає лікарям чітко визначати стан здоров’я пацієнта та вчасно запобігати ускладненням захворювань.
Ендоскопічна хірургія – це безпечно?
У свою чергу існує також й ендоскопічна хірургія – лікування, за таким самим принципом як і ендоскопічна діагностика. Завдяки камері на ендоскопі лікар проводить операції та бачить внутрішні частини тіла пацієнта на екрані одночасно.
Ендоскопічна хірургія гарна тим, що замість великих надрізів, лікар робить невеликі отвори. Це дозволяє проводити операцію з меншим пошкодженням тканин, що сприяє активнішому одужанню пацієнта.
Така хірургія використовується у широкому спектрі операцій, наприклад, таких як:
- Видалення апендикса;
- Жовчних каменів;
- Лікування відкритих перитонеальних гриж;
- Хірургія органів грудної та черевної порожнини.
Завдяки ендоскопічній хірургії пацієнти відчувають значно менший біль та дискомфорт під час або після операції, також зменшуються ризики та тривалість госпіталізації.
Останні коментарі